Columbus má nového trénera. Je ním Brad Larsen

Interview s Gerardom Gallantom či Rickom Tocchetom, špekulácie o Jukkovi Jalonenovi. Týždne hľadania nového muža na pozíciu hlavného trénera Columbusu Blue Jackets sa napokon skončili celkom prekvapivým výsledkom. Novým pánom lavičky je Brad Larsen.

Generálny manažér Jarmo Kekäläinen vedel, akého kouča chce. Chcel stavať na pevnom základnom kameni. Na kultúre víťazenia, o ktorej sa po odchode Tortorellu tak často hovorí.

„Tréner určuje štandardy. Tak to má byť,“ nechal sa počuť generálny manažér na posezónnej tlačovej konferencii. „Preto bol Torts tak dobrý. Jasne určoval, ako má vyzerať každodenná drina a ako budeme hrať. Na trhu sa stretnem s rozličnými povahami, ale osobne si myslím, že pevné hodnoty sú kľúčom k výberu nového trénera tohto klubu.“

Napokon zvolil človeka, ktorý Tortorellu v Columbuse priamo zažil. Brad Larsen to v klube dobre pozná, na pozícii asistenta trénera v organizácii pôsobil od sezóny 2014/15. Predtým bol štyri roky v AHL – dva ako asistent, dva ako hlavný kormidelník.

„Prešli sme si procesom, počas ktorého sme veľmi dôkladne prebrali niekoľko vynikajúcich kandidátov na post budúceho trénera Columbusu Blue Jackets a napokon sme sa rozhodli pre Brada Larsena. Brad bol jedným z najlepších mladých trénerov v AHL, keď sa pridal k nám na pozíciu asistenta trénera, a počas ostatných siedmich rokov si vybudoval rešpekt u hráčov i zamestnancov klubu, a to svojou pracovnou morálkou, hokejovou bystrosťou a spôsobom, akým zaobchádza s ľuďmi,“ napísal vo vyhlásení Jarmo Kekäläinen.

Čoskoro 44-ročný bývalý krídelník s 294 zápasmi v NHL preberá klub v ťažkom rozpoložení. Blue Jackets skončili v sezóne 2020/21 na poslednej priečke tabuľky svojej divízie a čakajú ich krušné časy, a to už v tejto off-season. Zmluvu nemá Patrik Laine a Seth Jones údajne neplánuje zostávať v Ohiu, čiže bude možno už behom leta vymenený.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.