Columbus hľadá trénera, na pohovore už bol aj Gerard Gallant

Columbus Blue Jackets sa nedávno rozišli s dlhoročným trénerom Johnom Tortorellom. Po chvíľach nostalgie prišiel čas hľadania. Generálny manažér Jarmo Kekäläinen vie, čo chce. Chce vyhrávať, nadviazať na tradíciu, ktorú v organizácii započal Tortorella.

„Tréner určuje štandardy. Tak to má byť,“ nechal sa počuť generálny manažér na tlačovej konferencii. „Preto bol Torts tak dobrý. Jasne určoval, ako má vyzerať každodenná drina a ako budeme hrať. Na trhu sa stretnem s rozličnými povahami, ale osobne si myslím, že pevné hodnoty sú kľúčom k výberu nového trénera tohto klubu.“

Kekäläinen sa obzerá najmä po známych menách. Na pohovor si mal zavolať bývalého trénera Arizony, Ricka Toccheta. Ako informuje Aaron Portzline, s Kekäläinenom sa o novej pozícii bavil už aj jeden z najlákavejších voľných koučov, Gerard Gallant. Na post sa môžu dostať aj iní – David Quinn či Brad Larsen.

Blue Jackets majú ako jediní európskeho generálneho manažéra. Nie je vylúčené, že rovnaká situácia nastane aj s hlavným trénerom. Kekäläinen totiž priznal, že by sa nebál vyskúšať Jukku Jalonena, jeho krajana, známeho predovšetkým z trénovania fínskej reprezentácie.

Jalonen by bol isto zaujímavou voľbou, hlavne preto, lebo tréneri z Európy nie sú v NHL vôbec bežným javom. Napriek dohadom a slovám Kekäläinena zatiaľ nie je potvrdené, žeby s organizáciou absolvoval interview o novej pozícii. V boji o tento post má ťažkú konkurenciu. O Toccheta s Gallantom sa zaujíma viacero klubov, Brada Larsena v Columbuse dobre poznajú. Od roku 2014 tu pôsobil na pozícii asistenta trénera.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.