Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

ST: Columbus a Toronto možno chystajú niečo veľké a Pietranglova situácia

3 min read

Foto zdroj: André Ringuette/Toronto Sun

Dostala sa ku mne zákulisná informácia, že Toronto a Columbus spolu komunikujú o možnej väčšej výmene. Columbus hľadá veľkú posilu do útoku a v tom by mala pomôcť ochota Toronta vylepšiť takmer všetky posty v obrannej časti hry.

Je Elvis v hre o výmenu?

Columbus je ochotný vymeniť jedného z brankárov do iného tímu, ak dostanú veľmi silnú posilu do útoku. Tou by mal byť William Nylander. Teda aspoň podľa správy, ktorú som dostal. Leafs však budú chcieť balíček okolo Elvisa Merzlikinša. A práve o tom by mali debatovať tieto dva tímy v týchto dňoch. Zaujímave je sledovať, že GM Columbusu Jarmo Kekalainen verí Joonasovi Korpisalovi na pozícii jednotky, no GM Leafs Kyle Dubas verí Merzlikinšovmu potenciálu a práve preto ho chce.

Či sa niečo také stane? To neviem. Veľmi o tom pochybujem, ale Leafs aj Columbus spolu hovoria a sú dosť aktívni, takže by ma nič neprekvapilo. Ani výmena takéhoto rázu. Čo by mal obsahovať balíček za Nylandera? Myslím si, že ak sa Leafs rozhodnú vymeniť švédskeho forvarda, budú taktiež chcieť obrancu. Takže možno hlavná súčasť tej výmeny by mohlo byť niečo ako Elvis Merzlikinš + David Savard za Nylandera a potom už si obe strany popridávajú do tej výmeny menšie časti, ktoré chcú. Viem, že Toronto malo istý čas záujem o krídelníka Blue Jackets, Josha Andersona, čiže aj to je ďalšie meno v hre.

Columbus má takisto záujem o ďalšieho útočníka Toronta, Andreasa Johnssona, ktorý má za sebou sezónu plnú nešťastných zranení, ale má mentalitu, ktorá sa páči koučovi Columbusu. Blue Jackets sa pokúšajú nájsť nový tím pre centra Alexandra Wennberga, ktorého forma v posledných sezónach výrazne upadla. Ak sa im to nepodarí, tak bude vykúpený zo zmluvy a bude mať veľa záujemcov.

Pietrangelo a Blues

Každým dňom je menšia šanca, že Pietrangelo pôjde na trh podľa toho, ako sa tá dynamika vyvíja. Bolo zverejnené, že Pietrangelo ponuku o predĺženie zmluvy v hodnote 8 miliónov na 8 rokov dostal, no moje zdroje o tom pochybujú nakoľko si myslia, že 8×8 by znamenalo, že Pietrangelo podpíše. Je to dosť napätá situácia, ale verím, že jednu zo svojich podmienok už má sľúbenú. Tou podmienkou je No Movement Clause, ktorú mu pôvodne dať nechceli, ale zdá sa, že povolili.

Ak sa však na trh dostane, čomu nasvedčovali aj slová insiderov TSN Darrena Dregera a Pierrea LeBruna, najväčšími záujemcami by mali byť Toronto Maple Leafs a Vegas Golden Knights, ktorí majú peniaze na to, aby si dovolili vysoké bonusové čiastky, ktoré bude Pietrangelo určite požadovať. Podobne, ako to mal John Tavares. Oba tímy majú ochotu tvrdo ísť za ziskom Pietrangela a my sa nečudujeme. Je to jeden z najlepších obrancov ligy a každý to potrebuje. Hlavne teda Toronto, ktoré skvelého praváka hľadá ešte od čias Roba Švehlu.

Andersen preč z Toronta?

Vyzerá to tak, že dni Andersena v Toronte sa naplnili. Je možné, že bude jednotkou Toronta aj budúci rok, ale tá šanca je veľmi malá. Toronto to myslí vážne s tým, že chcú mladšieho brankára. Andersen by tak automaticky bol najväčšou rybou na trhu výmen brankárov, keďže bol konzistentne jedným z top-10 brankárov ligy. Záujemcovia by mali byť Carolina, Calgary a ďalší tím, ktorý ostal nemenovaný. Najväčším lákadlom pre tímy však bude jeho kontrakt, ktorý je už takmer úplne splatený a jediné reálne náklady budú jeho plat, a to len vo výške jedného milióna dolárov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.