Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Colorado menilo s Chicagom, Zadorov aj Saad menia pôsobisko!

1 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

V rámci NHL sa v noci udiala väčšia výmena, ktorú zorganizovali Colorado Avalanche a Chicago Blackhawks. Do vysoko položeného Denveru sa sťahuje Brandon Saad a Dennis Gilbert. Hráčmi Hawks budú od budúcej sezóny Nikita Zadorov a Anton Lindholm.

Manažment Blackhawks ihneď po výmene čakala dohoda s obmedzeným voľným hráčom Zadorovom. Zmluva s ruským obrancom však na seba nenechala dlho čakať. 25-ročný bek ešte pred trejdom akceptoval svoju kvalifikačnú ponuku a v budúcom roku si zarobí 3,2 miliónov dolárov.

Najzaujímavejším artiklom výmeny je Brandon Saad, ktorého z Chicaga vymenili už druhýkrát. Najprv sa tak stalo v roku 2015, aby ho o dva roky získali z Columbusu späť. Teraz čaká 27-ročného útočníka misia v Colorade.

„V Brandonovi získavame dvojnásobného víťaza Stanley Cupu, ktorý sem prináša vodcovské schopnosti a skúsenosti,“ povedal generálny manažér Avs, Joe Sakic. „Je to preverený strelec, navyše má 27, čiže je na vrchole kariéry. Zároveň získavame robustného mladého obrancu v Dennisovi, ktorý hrá fyzicky a prehĺbi naše možnosti na modrej čiare.“

Chicago si ponechá jeden milión zo Saadovho šesťmiliónového platu.

1 thought on “Colorado menilo s Chicagom, Zadorov aj Saad menia pôsobisko!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.