Chudobin zaspal na tréning, tréner ho suspendoval. Ospravedlnil sa

Je málo pravidiel, ktoré má kouč Rick Bowness, ale, ako sám povedal, mal by ich každý z jeho zverencov rešpektovať. Anton Chudobin, hoci je momentálne jednotkou Dallasu Stars, sa previnil, za čo musel pykať suspendáciou zo strany klubu.

Kým pri počiatočných správach nechcel tréner hovoriť, o aké konkrétne porušenie pravidiel išlo, dnes to už vieme. Chudobin meškal na sobotňajší tréning Stars. Podľa jeho slov sa nezobudil na zvonenie budíka. Verejne sa za to ospravedlnil.

„Som šťastný, že som späť,“ povedal podľa oficiálneho webu NHL. „Áno, nanešťastie sa to stalo, ale nie je to žiaden škandál. Hovoril som o tom s trénermi. Je to v poriadku.“ V podobnom duchu hovoril aj tréner Bowness: „Už sme si to vyjasnili a ideme ďalej.“

Skúsený ruský brankár nechytal v poslednom zápase Dallasu. „Hviezdy“ na domácom ľade podľahli Chicagu Blackhawks 1:2 po predĺžení. Svätyňu hájil Jake Oettinger, pochytal 33 striel. Či Chudobin zasiahne do najbližšieho zápasu – takisto proti Hawks – zatiaľ nevedno.

S tímom už trénuje Andrej Sekera. Slovenský zadák by podľa trénerových slov mohol nastúpiť do nočného duelu. 34-ročný rodák z Bojníc stihol predtým, ako bol zapísaný na Covid protokol, odohrať päť zápasov bez bodového zápisu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.