Chicago vraj podpíše Jakuba Galvasa a ďalších štyroch hráčov

Chicago Blackhawks už majú rozplánované, čo ďalej so svojimi prospektami. O najnovšie informácie sa podelil insider z The Athletic, Scott Powers. Podľa neho sa na nové kontrakty môže tešiť pätica hráčov, z nich väčšina nikdy nehrala v NHL.

Našich čitateľov bude najviac zaujímať meno Jakub Galvas. 21-ročného českého beka si „jastrabi“ vybrali na drafte v roku 2017 z piateho kola, celkového 150. miesta. Práva naňho majú do prvého júna. Reprezentant pôsobil v posledných dvoch sezónach vo fínskom Jukurite.

Podľa Powersa bude ďalším mladým Čechom so zmluvou v najlepšej hokejovej lige. Píše, že dohoda je blízko, k definitívnemu potvrdeniu nového kontraktu dôjde v najbližších dňoch.

Na radare Hawks je aj dvojica Rusov, Damir Žafjarov a Maxim Šalunov. Prvý menovaný sa zaradil medzi najproduktívnejších hokejistov v KHL. Nikdy nedraftovaný 27-ročný krídelník hrával v poslednej sezóne za Torpedo, v 58 dueloch získal 61 bodov. Šalunov je ešte o rok starší. Hráča CSKA Moskva draftovali Hawks v štvrtom kole draftu 2011. V 52 zápasoch pozbieral 35 bodov.

Henrika Borgströma získal Stan Bowman pri výmene, ktorou poslal na Floridu Lucasa Carlssona a Lucasa Wallmarka. Po štyroch rokoch v zámorí strávil ročník 2020/21 doma vo Fínsku, kde oblieka dres HIFK. Momentálne je bez zmluvy, novú by mal podpísať začiatkom budúceho ročníka.

Kvinteto Európanov uzatvára výber Chicaga v prvom kole draftu 2020. Podobne ako Borgström, aj Lukas Reichel by mal podpísať nový kontrakt zhruba v dobe, keď sa začne sezóna 2021/22. 18-ročného nemeckého útočníka si zástupcovia Chicaga zvolili ako sedemnástku posledného draftu. Sezónu 2020/21 strávil v Eisbärene Berlín.

One thought on “Chicago vraj podpíše Jakuba Galvasa a ďalších štyroch hráčov

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.