St. aug 12th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Chcete pomoc? Zavolajte Chicagu! Blackhawks vymenia Saada a Gustafssona

3 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Chicago Blackhawks vyrukovali pred trade deadline s dvomi ďalšími zaujímavými ponukami. Na ich trade listine sa objavili dve mená, ktoré môžu byť pomocou klubu, čo baží po momentálnom úspechu. Dočkáme sa výmeny dnes v NHL tak bežnej, a to posila do play-off za budúce nádeje?

Blackhawks sa aktuálne nachádzajú na dvanástej priečke tabuľky Západnej konferencie. Šesť bodov na play-off nie je tak veľa a dohnať toto manko by nebol práve neuskutočniteľný výkon, ale aj generálny manažér Stan Bowman vie, že s touto družinou pravdepodobne na Stanley Cup 2020 nedosiahne. A tak treba konať.

Pre kluby ako je Chicago sa uzávierka prestupov, ktorá sa nezadržateľne blíži, rovná dobrej príležitosti. Kandidáti na Stanley Cup sa určite rozhliadnu po skúsených, bodujúcich a herne efektívnych akvizíciách. Keďže Hawks ponúkajú aj obrancu, aj krídelníka, môžu svoj dosah rozšíriť. O ich prestupovú listinu zakopnú viaceré organizácie.

Dvomi hlavnými artiklami, ktoré najlepší klub minulého desaťročia pridal na tento list, sú ľavé krídlo Brandon Saad a obranca Erik Gustafsson. Na jednej strane vravíme o urastenom forvardovi, ktorý vie, čo je potrebné urobiť pre výhru v play-off. Na tej druhej máme produktívneho obrancu, ktorý vlani pozbieral 60 bodov.

Gustafsson preto bude v hľadáčiku mužstiev, ktoré hľadajú ofenzívneho beka a obrancu do presilovkovej formácie. Ako možná destinácia sa spomína New York Islanders či Vegas Golden Knights. Nateraz je veľmi lacný, berie len 1,2 milióna dolárov a získať sa ho dá za voľbu v druhom či treťom kole. Viac-menej záleží na šikovnosti manažéra, pravdepodobnejšie však pôjde o tretie kolo, nakoľko je v poslednom roku svojho kontraktu a na novom bude chcieť určite viac. Vlani pozbieral 60 bodov v 79 zápasoch, v aktuálnej sezóne odohral 55 stretnutí so ziskom 25 bodov.

Brandon Saad je stále len 27-ročný power-forward. Berie šesť miliónov ročne a jeho zmluva je niekedy terčom kritiky. Z Chicaga už raz odišiel – pred sezónou 2015/16 do Columbusu. Tam sa mu darilo viac ako po jeho návrate do organizácie Blackhawks v roku 2017.

V novom pôsobisku zaručí Saad väčšiu hĺbku v top-6 útočných radov. Brandon je veľký postavou a aktuálne je len málo forvardov, ktorí vedia takým spôsobom vylepšiť hru v oslabení. Ani jeho návrat do Columbusu nie je niečím nereálnym. Blue Jackets hrajú až prekvapivo dobre, v bráne majú kométu a sú stále na priečkach zaručujúcich play-off. Udržať si túto pozíciu bude ale ťažké, preto by mohol byť navrátilec, ktorý si tam vytvoril osobné maximum 53 bodov a následne ho vyrovnal, vítaným zlepšením zostavy. Zmluvu má aj na ďalšiu sezónu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.