„Chcel som vylúčiť Nashville.“ NHL skúma vyjadrenie rozhodcu, poškodil úmyselne Predators?

V nočnom stretnutí NHL medzi Detroitom Red Wings a Nashvillom Predators sa udiala veľmi kontroverzná situácia. Až natoľko, že ju liga musí prešetrovať. Mikrofón, ktorý mal rozhodca na sebe, totiž počas živého prenosu ponúkol veľmi zvláštne vyjadrenie.

„Nebolo to nič veľké, len som chcel proti Nashvillu odpískať faul…“ zaznelo počas vysielania z úst jedného z rozhodcov. K slovám pridal aj nadávku, ktorú sme neprekladali. Zápas rozhodovali Tim Peel a Kelly Sutherland. Nie je úplne jasné, koho hlas bol v mikrofóne. Incidentom sa začala zaoberať liga. Okrem tejto vety nepoznáme celý kontext rozhovoru.

Bill Daly pre Tima Vingana z The Athletic potvrdil, že sa kontroverzný moment bude prešetrovať.

Jeden z arbitrov odpískal veľmi rozporuplný faul, ktorého sa v piatej minúte druhej dvadsaťminútovky mal dopustiť útočník Viktor Arvidsson. Išlo o prvé vylúčenie na strane Predators v dueli. Nashville ho napriek tejto nepríjemnosti doviedol do víťazného konca. Nad Detroitom zvíťazil pomerom 2:0.

Veľa ľudí si incident spája s Peelom. Jeden z dvojice spomenutých arbitrov sa už v roku 2015 vyjadril, že niekedy rozhodcovia v NHL vylučujú len preto, lebo chcú mať dané stretnutie pod kontrolou, hoci daný zákrok ani nemusí byť proti pravidlám. Je podľa neho rozdiel, keď je zápas vyrovnaný a keď jedno z mužstiev vedie 4:0.

Či sa v podobnom duchu odohral aj nočný incident? Názor si spravte sami. Podľa vyjadrenia, ktoré máme k dispozícii, je očividné, že rozhodcovia s podobnými úmyslami chceli vylúčiť niekoho z mužstva Predators.

Peel už bol v minulosti suspendovaný, keď nepotrestal faul proti Ducks na Samiho Vatanena. Nato sa ospravedlnil lavičke Anaheimu a dodal, že im to vynahradí v inom zápase.

EDIT: Tim Peel ako rozhodca v NHL skončil. Ako oznámila liga v oficiálnom vyhlásení, Peel nebude v lige pracovať „teraz ani v budúcnosti“.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.