Chce Tortorella preč z Columbusu alebo je to výmysel?

Najprv posadenie Pierre-Luc Duboisa, potom posadenie Patrika Laineho. John Tortorella sa s hviezdami „nepára“. Svojimi rozhodnutiami už stihol urobiť taký rozruch, že sa začalo špekulovať, či on sám nechce odísť inam.

Uznávaný novinár z The Athletic, Aaron Portzline, sa začal reálne zaoberať možnosťou, či nechce skúsený kouč prinútiť takýmito rozhodnutiami vedenie, aby ho vykoplo. Treba uznať, že podobné kroky v NHL nevidíme každý deň. „Torts“ je ale iný ako ostatní tréneri.

Koniec koncov, treba uznať, že obidva ťahy dokázal ľahko odôvodniť. Dubois chcel odísť z Ohia a hral primerane tomu. Neukázal vôľu a bojovnosť, doslova sa na ľade len „poflakoval“. Tortorella na jeho osobu dodal, že sám si vybral, že neodohrá viac ako štyri minúty.

Keď sa situácia v nedávnom stretnutí Blue Jackets proti Caroline Hurricanes zopakovala s Patrikom Laine, fanúšikovia si začali klopať na čelo. Hlavný kormidelník nechcel konkretizovať jasný dôvod, prečo ho posadil. Dodal, že to nebolo Laineho hrou. Veď fínsky sniper sa v úvodných troch dueloch v ich drese blysol tromi gólmi.

Osudovým mal byť incident s jedným z asistentov Johna Tortorellu, voči ktorému bol Laine drzý a správal sa neprimerane. Ako kouč, tak Laine potvrdili, že si incident vyjasnili. „Vy o to máte viac starostí ako my,“ povedal médiám Tortorella. „Vyriešili sme si to. Chlapi, všetko je fajn. Ale ďakujem za opýtanie.“

Sú dva varianty. Buď chce Tortorella odísť, alebo chce vyťažiť maximum a nastoliť striktné pravidlá.

Podľa Elliotte Friedmana je pravdepodobnejší ten druhý. Bavil sa s ľuďmi, ktorí vidia do organizácie, a jediný Tortorellov záujem je pomôcť jej. Vraví, že tréner cíti veľkú lojalitu ku klubu a k hráčom, ktorí ho „nenechali v štichu“, keď Blue Jackets čelili náročným výzvam akou bol bezpochyby aj odchod viacerých hviezd.

Tortorella si chce hráčov držať pod pravidlami. Jeho kroky okrem iného dokazujú, že pod ním protekcia nemá miesto. Búrlivý tréner napriek nepriazni niekoľkých hráčov dokáže s mančaftom Blue Jackets rok čo rok bojovať o pozície vedúce do play-off.

Ako každý kouč, aj on má svoj recept. A tým je, zdá sa, prísna disciplína, čo ale u jeho osoby nikoho neprekvapí. „Viete, Tortz od nás chce, aby sme do zápasu dávali úplne všetko,“ povedal na margo trénera Cam Atkinson. „Nezáleží na tom, ako sa voláte. Každý to vie. Ak zo seba nevydáte sto percent, tak vás posadí, nie je to predsa žiadne tajomstvo. Platí to pre každého, párkrát som to zažil tiež.“

Columbus Blue Jackets sa aktuálne nachádzajú na štvrtej, teda poslednej postupovej priečke. S pätnástimi bodmi majú jednobodový náskok pred Carolinou Hurricanes, ktorá však má štyri duely k dobru.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.