Chára zranil Kučerova. Lightning dúfajú, že nie na dlhé obdobie

Oh My Hockey|1. sep 2020 o 08:55

Piaty zápas série medzi Tampou Bay Lightning a Bostonom Bruins bol poznačený incidentom hneď v prvej tretine. Kapitán Bruins, Zdeno Chára, totiž vysokou hokejkou trafil superhviezdu Bolts, Nikitu Kučerova, a poslal ho predčasne do spŕch.

Kučerov sa neskôr pokúsil vrátiť do duelu. Počas druhej dvadsaťminútovky zasiahol do niekoľkých striedaní, no vzápätí sa rozhodol vrátiť sa do šatne. Posledné striedanie odkorčuľoval sedem minút pred koncom prostrednej tretiny.

Postup má pre floridský klub horko-sladkú príchuť. Koľko trpkosti musia zakúsiť zatiaľ nevedno. Momentálne iba dúfajú, čo potvrdil aj hlavný tréner tímu, Jon Cooper: "Vrátil sa do zápasu a chvíľu hral, čiže, samozrejme, dúfame a možno že po tej krátkej prestávke, ktorá nás čaká, sa chlapci, vrátane neho, dajú dokopy."

Súperom Lightning vo finále konferencie bude víťaz série medzi New Yorkom Islanders a Philadelphiou Flyers. "Ostrovania" v nej zatiaľ vedú 3:1 a majú dva mečbaly. Čím dlhšia táto séria bude, tým majú "blesky" väčšiu nádej, že sa ruský forvard naplno uzdraví.