Chára nevie, či bude pokračovať v kariére. Poďakoval sa Capitals na sociálnych sieťach

Videli sme posledný zápas Zdena Cháru v NHL? Odpoveď na túto otázku nevie možno ani sám slovenský obor. Bek Washingtonu Capitals si nechá všetky pocity prejsť hlavou, než vyriekne konečné rozhodnutie. Miesto v NHL by sa preňho pravdepodobne ešte našlo.

No kým sám nepovie, čo bude nasledovať, dá sa len špekulovať. Vlani oňho mali záujem dve tretiny súťaže, no až do sfinalizovania podpisu nikto nevedel o tom, kam pôjde. Po vyše dvoch desaťročiach, 1608 zápasoch, 666 bodoch, rovných dvoch tisíckach trestných minút a angažmánoch v štyroch kluboch najlepšej hokejovej súťaže sveta môže prísť koniec jednej éry.

44-ročný zadák sa poďakoval Washingtonu Capitals na sociálnych sieťach. Pridal fotky z pôsobenia v hlavnom meste a k nim tieto slová:

„Som veľmi šťastný, že som mohol byť súčasťou organizácie Washington Capitals. Od prvého dňa sa mi dostalo privítania s otvorenou náručou a každý deň bolo pre mňa potešením chodiť na ľad. Aj keď sa naša sezóna neskončila tak, ako sme si všetci želali, som vďačný za príležitosť hrať za Washington. Všetkým hráčom, trénerom, zamestnancom, fanúšikom a najmä mojej rodine sa chcem z celého srdca poďakovať.“

Po dlhých štrnástich rokoch vo funkcii kapitána Bostonu Bruins sa sťahoval do nového prostredia. S klubom sa dostal do play-off, no vypadol na hokejkách bývalých spoluhráčov už v prvom kole. V 55 stretnutiach zaknihoval 10 (2+8) bodov, v play-off pridal ďalších päť duelov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.