Cesta za obhajobou pokračuje, Lightning postúpili do semifinále

Oh My Hockey|9. jún 2021 o 06:44

Tampa Bay Lightning oslavujú. Dnes v noci si na ľade súpera z Caroliny zabezpečili postup z druhého kola play-off, v ktorom sa stretnú s víťazom zo súboja Boston Bruins - New York Islanders. Bolts s Černákom, Ruttom aj Palátom v zostave potrebovali na rozhodnutie päť zápasov.

Cesta k výhre viedla opäť cez skvelého Vasilevského. Pochytal všetkých 29 striel "hurikánov". Prvá tretina stretnutia bola nervózna, okrem presilovky, ktorú si v úvode zahrali ako Hurricanes, tak Lightning, boli za hrubosť vylúčení Skjei, Coleman, Aho aj Stamkos.

Prvý presný zásah stretnutia priniesla až druhá časť hry. V štvrtej minúte bol za nedovolené bránenie vylúčený Jani Hakanpää a toto vylúčenie už nezostalo nepotrestané. Po asistenciách Killorna a Kučerova sa trafil Brayden Point.

Tesné vedenie si Bolts strážili ako oko v hlave a poctivou prácou si zabezpečili aj gólovú poistku. Tou bol presný zásah Rossa Coltona v 50. minúte stretnutia. Hurricanes si do konca 60. minúty ešte zahrali presilovku, ale nevyťažili z nej žiadne zdramatizovanie stretnutia.

Bolts vyhrali päť zo šiestich duelov, ktoré hrali v tohtoročnom play-off vonku.

"Všetci máme voči tejto partii veľkú dôveru," hodnotil po zápase útočník Brayden Point. "Myslím si, že sme mali dosť dobrú základnú časť, v ktorej sme to všetko budovali. Veríme si. Máme kvalitné štyri formácie, skvelých obrancov a vynikajúceho brankára."

Andrej Vasilevskij zožal slová chvály aj od súperovho kapitána Jordana Staala: "Predviedol sa brilantnými zákrokmi v tom správnom čase. To je to, čo robia kvalitní brankári. Urobil skvelú prácu, nedovolil nám dostať sa na koňa."

Erik Černák odohral 21 minút a 43 sekúnd. Dvakrát ohrozil súperovu bránu, bol pri jedinom góle Tampy v rovnovážnom stave. Trikrát hitoval, tri strely zblokoval. Ondřej Palát dnes odkorčuľoval 16 minút a 15 sekúnd, svoje bodovanie nezveľadil. Okrem štyroch trestných minút mal tri strely na bránu, dvakrát hitoval a blokoval strelu. Jan Rutta odohral 9 minút a 36 sekúnd, na konto si pripísal dve zblokované strely a dve straty puku. Na opačnej strane frontu bol Čech Martin Nečas, ktorý si za 22 a pol minúty na ľade vypracoval dve strelecké príležitosti.

CAROLINA HURRICANES 0:2 TAMPA BAY LIGHTNING (0:0, 0:1, 0:1)
25. Point (Killorn, Kučerov), 50. Colton
Brankári: Nedeljkovic 23/25 - Vasilevskij 29

Golden Knights si berú vedenie

Vegas Golden Knights vyhrali v treťom zápase po sebe a po prvýkrát sú bližšie k semifinále ako ich súper, Colorado Avalanche. Momentálny stav série je 3:2 v prospech "zlatých rytierov", ktorí dnes v noci zlomili čaro domáceho prostredia Avalanche.

Napínavý zápas priniesol otvárací gól až dve sekundy pred koncom úvodnej časti. Ukážkovým gólom do šatne sa prezentoval Brandon Saad a nahneval Marca-André Fleuryho.

Rovnako skúpa na góly bola aj druhá časť súboja, ktorému mnohí dali prívlastok "predčasné finále". Väčšinu fanúšikov v aréne opäť rozveselili domáci, tentoraz sa v 37. minúte presadil Joonas Donskoi, ktorému asistovali mladík Newhook a nedávna posila Nemeth.

Golden Knights zlomili Grubauera až v poslednej časti hry. Ako prvému sa to podarilo Alexovi Tuchovi v 42. minúte. O tri minúty dokonal vyrovnanie jeho spoluhráč Jonathan Marchessault. Vegas sa ešte museli báť o výsledok, keďže bol v 51. minúte vylúčený Shea Theodore, no na ich šťastie Avs nedokázali ponúknutú šancu zužitkovať.

Trendom v tohtoročných vyraďovacích bojoch sú krátke predĺženia. To dnešné trvalo len 50 sekúnd, výhru dokonal kapitán Vegas Mark Stone.

COLORADO AVALANCHE 2:3p VEGAS GOLDEN KNIGHTS (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
20. Saad (Toews, Rantanen), 37. Donskoi (Newhook, Nemeth) - 42. Tuch (Roy, Janmark), 45. Marchessault (Karlsson), 61. Stone (Pacioretty, Pietrangelo)