Český brankár Vomáčka podpísal s Nashvillom Predators

Nashville Predators podpísali zmluvu s českým gólmanom Tomášom Vomáčkom. Jeho dvojročný nováčikovský kontrakt dnes predstavil generálny manažér klubu, David Poile.

21-ročného rodáka z Trutnova si Preds vybrali na drafte 2017 z celkovej 154. pozície. V tejto aj predošlých dvoch sezónach chytával na univerzite v NCAA, v zámorí pôsobí už päť rokov. Čaká ho prechod medzi profesionálov, začne v nižších súťažiach.

Jeho základný plat na úrovni NHL činí 750 tisíc dolárov. 60 tisíc zarobí na farme. Zmluva zahŕňa i 60-tisícový podpisový bonus. Priemerný plat (AAV) je po súčte 810 tisíc dolárov ročne.

Sezóna 2020/21 mu vyšla, uvažovalo sa o ňom v súvislosti s Mike Richter Award (cena pre najlepšieho brankára NCAA). Nastúpil do 23 stretnutí, udržal si 90,9-percentnú úspešnosť a priemerne inkasoval 2,84 gólu na zápas. Česko reprezentoval v reprezentáciách do 16, 17 i 18 rokov, v roku 2016 vyhral Memoriál Ivana Hlinku.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.