Česku rastie hviezda: Nikdy mu nechýbala sebadôvera, vraví o Nečasovi Brind’Amour

Bolo to štvorbodové predstavenie. Druhé v kariére českého útočníka. Rastúca hokejová hviezdička Česka, Martin Nečas, rozobrala Tampu Bay štyrmi bodmi. Vynikol v najlepšom možnom momente – priamo počas súboja najlepších mužstiev divízie.

Carolina zvíťazila 4:3, čo znamená, že sa Nečas pričinil o všetky presné zásahy do siete Andreja Vasilevského. Pri prvých dvoch asistoval, ďalšie dva sám strelil, vrátane toho štvrtého, ktorým definitívne prevážil misky váh na stranu Hurricanes.

Víťazstvo má pre Canes vysokú hodnotu. Vďaka cenným dvom bodom dýchajú „bleskom“ na krk. Ich prvá priečka sa otriasa, veď Hurricanes zaostávajú o jediný bod, pričom majú zápas k dobru. Šancu na reparát dostanú Lightning až 20. apríla.

„Bol neskutočný,“ povedal o ňom podľa Charlotte Observer spoluhráč Cedric Paquette. Ten vlani vyhral s Tampou Stanley Cup. „Má veľa zručností, parádnu strelu a hlavne je momentálne neskutočne sebavedomý.“

O sebavedomí hovoril aj kouč Rod Brind’Amour: „Nikdy mu nechýbala sebadôvera. Od prvého dňa sa snaží, tvorí hru. V poslednom období sa zlepšil v tom, že vie, kedy a ako tvoriť. Sami to môžete vidieť. Dospel. Je fyzicky silnejší, čo mu veľmi pomohlo v naberaní sebavedomia.“

22-ročný rodák z Nového Mesta na Morave je aktuálne druhým najproduktívnejším hráčom tímu. V tridsiatich dueloch zaznamenal 28 bodov za 9 gólov a 19 asistencií. Jediný, kto je nad ním, je hviezda mužstva, Fín Sebastian Aho, s 33 bodmi v rovnakom počte zápasov.

Ako spomenul hlavný tréner Brind’Amour, v Amerike si vážia najmä zlepšenie po fyzickej stránke. Vysoký forvard pridal k svojej výške objem, čo mu pomáha v tvrdej súťaži. Navyše je kľúčovým útočníkom tímu s najvyššími ambíciami. Takýto úvod kariéry napovedá, že s Nečasom musíme počítať na poriadne dlhú dobu.

Sám Aho ho popisuje veľmi pozitívnym spôsobom. „Šikovnejší už snáď ani nemôže byť,“ povedal severan o spoluhráčovi zo strednej Európy. „A to jeho korčuľovanie je takisto veľmi pôsobivé. Hrať s ním je zábavné.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.