Oh My Hockey|31. máj 2021 o 07:50

Tampa Bay Lightning v prvom zápase série druhého kola proti Caroline Hurricanes zvíťazila 2:1. Pri tesnom víťazstve však utrpela i stratu. Tou bol slovenský bek Erik Černák, ktorý sa v druhej tretine dostal do nepríjemného "sendviča" medzi hráčov protivníka.

Po strete duel nedohral. Jeho zranenie nebolo špecifikované. Do šatne zvládol odísť po vlastných. Bolts dúfajú, že jeho maródka nebude dlhá, veď stretnutie odohrali bez ďalšieho zadáka, Davida Savarda, ktorého sužuje zranenie v hornej časti tela.

"Savarda posudzujeme na dennej báze, Černák by mal byť v poriadku," stručne okomentoval ich zdravotný stav hlavný tréner Jon Cooper. Pred odchodom do kabín odohral košický rodák 12 minút a 36 sekúnd. Trikrát vystrelil na bránu, raz hitoval a blokoval strelu protihráča.

"Dúfame, že budú obaja pripravení na druhý zápas," želá si líder obrany Victor Hedman. "Keď hráte, neradi vidíte niekoho odísť zo zápasu, no myslím si, že sme potom odviedli dobrú prácu čo sa týka riadenia striedaní, boli krátke, rýchlo sme sa točili. Urobili sme vzadu dobrú robotu, aby sme si udržali hru, ktorú chceme hrať, lebo hoci máte o jedného menej, nechcete sa dostať pod tlak."

Prvú výhru Bolts v sérii režírovali svojimi gólmi Point a Goodrow. Z opačnej strany prekonal Vasilevského iba Bean. Ruský brankár pochytal 37 striel, jeho náprotivok Nedeljkovic zvládol 28 zákrokov.