Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Celkem 8 týmů vynechá příští sezónu ECHL

2 min read

Zdroj obrázku: echl.com

Ekonomické důsledky pandemie covid-19 pociťují veškeré hokejové kluby. Dvojnásob to platí pro týmy, které nehrají elitní soutěže a nejsou tolik na očích, jako například ECHL. Tato soutěž působí ještě o úroveň níže než je AHL, působí zde tedy jakési „farmy farem“.

Kvůli nejistotě a možné ekonomické nestabilitě se hned 8 celků, které v této soutěži loni působily, rozhodlo příští sezónu vynechat. Už v průběhu října odřekli účast nejprve Atlanta Gladiators, které o pár dní později následovali Norfolk Admirals. Během dnešní noci se k této dvojici přidala celá severní divize, kterou hájí Adirondack Thunder, Brampton Beast, Maine Mariners, Newfoundland Growlers, Reading Royals a Worcester Railers. Všichni hráči z uvedených týmů se stali volnými hráči.

Liga původně měla začít ve dvou vlnách – 13 týmů mělo odehrát 72 zápasů a započít ročník už 11. prosince. Zbytek by se přidal 15. ledna a odehrál by pouhých 62 utkání. Ve světle nynějších událostí však bude tento plán pravděpodobně přepracován.

Přestože se o ECHL tolik nemluví, od sezóny 1988/89 se v ní vyskytlo celkem 678 hráčů, kteří si později zahráli i v NHL! Mezi nejznámější patří Jonathan Quick, Anton Chudobin nebo Andrew MacDonald. Z Čechů a Slováků stojí za zmínku Tomáš Vokoun, Jaroslav Halák nebo Peter Sivák, který se v ročníku 2013/14 dokonce stal druhým nejproduktivnějším hráčem sezóny.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.