Cehlárik po úspešných MS: Je cítiť záujem spoza mora

Donedávna to vyzeralo tak, že Peter Cehlárik definitívne zostane v Európe aj v sezóne 2021/22. Žilinský rodák sa však rozhodol veľmi dobre – nepodpísal žiadny kontrakt pred svetovým šampionátom. Majstrovstvá sveta v Rige mu vyšli brilantne a možno mu otvorili nové dvere.

25-ročný forvard nadviazal na výborné výkony zo švédskej SHL, kde si v poslednej sezóne pripísal 40 bodov v 45 dueloch, a preniesol si formu aj na medzinárodný level. Cehlárikov prínos pre tím Slovenska, ktorý postúpil po ôsmich rokoch do najlepšej osmičky, bol nesporný.

V ôsmich dueloch zaknihoval 11 (5+6) bodov a zmestil sa do najproduktívnejšej päťky šampionátu. Zároveň bol najproduktívnejším hráčom spomedzi všetkých, čo sa nedostali do semifinále, a vyslúžil si prestížne ocenenie pre najlepšieho útočníka MS. Zo Slovákov to pred ním získal iba Miroslav Šatan v roku 2000.

Cehlárik sa teraz rozhoduje, čo ďalej. Záujem z Európy je nesporný a hráč otvorene hovorí o Avangarde Omsk. Šampión naňho vlastní práva v KHL. Nechce si však priskoro zavrieť dvere ani do NHL.

„Záujem je cítiť aj spoza mora, ale ten proces bude trošku dlhší, pretože práva má stále Boston. Uvidíme, ako to nakoniec skĺbime a ako sa rozhodnem,“ povedal pre Hockey Slovakia. „Trh s voľnými hráčmi je v tomto roku posunutý, bude aj draft do nového tímu a normálny draft. Verím, že ak bude reálna šanca ísť do tímu, v ktorom by som dostal príležitosť, tak o tom budem vedieť viac čím skôr, lebo záujem zo strany Omsku tam je. Uvidíme v najbližších dňoch, verím, že sa správne rozhodnem.“

Boston Bruins vlastnia práva na žilinského rodáka do jeho 27. narodenín, teda do augusta 2022. Potom môže v prípade záujmu podpísať novú zmluvu v NHL. Ak by chcel predtým, práva naňho by museli „medvedi“ vymeniť inam. To sa zatiaľ nedeje, vraj o to Boston nemá záujem, hoci sa nezdá, žeby so Slovákom mali plány do budúcna.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.