Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Carey Price sa pripojil k Montrealu Canadiens

2 min read

Zdroj obrázku: NHLPA.com

Carey Price je na svojej ceste späť do Montrealu. Na Instagrame to potvrdila jeho manželka Angela. Napísala: „Čo sa zdalo ako nekonečná karanténa prešlo veľmi rýchlo. Kým sa Carey vracia do Montrealu, my zostávame v štáte Washington s našou rodinou a modlíme sa, aby on, spoluhráči i ďalší členovia klubu zostali v bezpečí.“

Carey Price pritom patrí medzi hokejistov, ktorí sa k štartu stavajú opatrne. „Zdravie a bezpečnosť sú najdôležitejšie. Hlavné je zabezpečiť, aby sme prišli do situácie, v ktorej sa nemusíme báť veľkého rizika, že prídeme do kontaktu s vírusom,“ povedal pred pár dňami.

Podľa gólmana Montrealu Canadiens je šanca na jasnú dohodu a návrat päťdesiat na päťdesiat. „Mám v sebe rovnaký podiel optimizmu a pesimizmu,“ tvrdí. „Je to nezvyčajná situácia. Chcem mať príležitosť bojovať o Stanley Cup, ale takisto si chcem byť istý, že môj život bude pokračovať normálne. Pre mnohých ľudí, čo sa s vírusom stretli, to nedopadlo dobre. Mám kamarátov, ktorým na COVID-19 umreli členovia rodiny, a to nemôžeme zľahčovať.“

Ako sme informovali včera, celkovo až 26 hráčov z vyše 250 testovaných malo koronavírus, z toho pätnásti sa už nachádzali v tréningových centrách svojich tímov. Mená sú neznáme, nevieme, či sa jedná aj o niektorého člena Canadiens.

V tomto týždni by sa do Montrealu mali vrátiť ďalší hráči, medzi nimi aj Jesper Kotkaniemi, ako informovali The Athletic. Carey Price je podľa vlastných slov odhodlaný pobiť sa o čo najdlhšie zotrvanie v play-off. Potrebuje zlepšiť svoje štatistiky zo základnej časti, v ktorej priemerne púšťal 2,79 gólu na stretnutie pri 90,9-percentnej úspešnosti zákrokov.

Počas tréningov by sa mal kanadský brankár pripojiť k skupinke spoluhráčov, ktorú tvoria Jonathan Drouin, Paul Byron, Charles Hudon, Laurent Dauphin a Michael McNiven.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.