Captain serious sa vracia! Jonathan Toews prehovoril o ťažkých zdravotných problémoch

Bol unavený a nevládal. Jeho telo si s ním robilo, čo chcelo. Drobnosť ako napitie sa vody či prechádzka boli spúšťačom silnej imunitnej reakcie, ktorá ničila jeho dni. Jonathan Toews sa po mesiacoch ukázal, vyjadril vieru, že sa čoskoro vráti.

„Hovorili tomu syndróm chronickej imunitnej odpovede,“ popisuje svoj zdravotný stav kapitán Blackhawks vo videu, ktoré bolo zverejnené na sociálnych sieťach. „Nemohol som sa zotaviť, môj imunitný systém skrátka reagoval na všetko.“

33-ročný útočník sa na mesiace musel utiahnuť z Chicaga na miesto, kde bol sám. Neprezradil, kam šiel, avšak snažil sa prísť na to, čo s ním nie je v poriadku. Odstrihol sa od spoluhráčov, fanúšikov, hokeja, v podstate od svojho bežného života.

Lekári sa snažia prísť na to, ako presne diagnostikovať všetky jeho príznaky. U Toewsa sú pravdepodobne spôsobené ochorením COVID-19. Prešiel si ním vo februári 2020.

„Nechcem hovoriť konkrétne o covide, lebo potom sa na to každý pýta a robí z toho hlavnú tému,“ povedal pre The Athletic. „Nie som lekár, ale podľa toho, čo som čítal o ľuďoch s dlhodobými následkami, už predtým sa trápili s akýmsi problémom a covid bol posledný klinec, ktorým to prasklo. Preto sa na to pozerám ako na celok. Moje telo bolo pod stresom veľmi dlhý čas.“

Po období bez zaužívaného spôsobu života sa Toews pokúša vrátiť do normálu. Kapitán je späť pri tíme, chodí do posilňovne i na ľad. Nič však neberie ako samozrejmosť. Len nedávno, keď si myslel, že sa veci zlepšili, mu dalo zdravie facku a vrátilo ho na začiatok.

V októbri chce byť späť a nastúpiť hneď do prvého zápasu sezóny 2021/22. Taký je jeho momentálny cieľ potom, čo vynechal kompletný ročník 2020/21.

„Naučil som sa, že nezáleží na tom, kto ste, aký máte život alebo kariéru. Ľudia vedia o tom, čoho sú schopní a čo im do života prináša nadšenie. Boli časy, keď bolo ťažké neľutovať sa, pretože sa to dookola opakovalo – vstal som a cítil ten ťaživý pocit, že nemám žiadne odhodlanie, nadšenie alebo inšpiráciu niečo robiť. Bolo to ťažké na psychiku. Naučil som sa mať viac empatie voči ľuďom, ktorí si prechádzajú niečím podobným alebo psychickými chorobami, napríklad depresiou,“ doplnil Toews.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.