Capitals získali Cholowského, čo to môže znamenať pre Fehérváryho?

Otázka, ktorej odpoveď by chceli poznať všetci slovenskí fanúšikovia NHL: Capitals získali z waiver listiny Seattlu Dennisa Cholowského, čo to môže znamenať pre Fehérváryho?

V jednoduchosti takmer nič, ale zisk Cholowského znamená isté zlepšenie defenzívnej skupiny Capitals. Doterajším obrancom číslo sedem pre Washington bol 33-ročný Matt Irwin, ktorý úprimne patrí do AHL viac ako do NHL. Dennis Cholowski je 23-ročný ofenzívne ladený bek, ktorý po pôsobení v Detroite, ktorý ho draftoval, hľadá miesto, kde by zapadol. V expanznom drafte si ho stiahol Seattle Kraken, ale včerasi ho z ich waiver listiny uchmatli Washington Capitals.

Kde zapadá do depth chart? Zatiaľ na miesto siedmeho obrancu, ktorý bude naskakovať na ľavej strane v prípade zranenia, prípadne nedostatočných výkonov. V prvom zápase boli skvelé prvé dva páry Capitals, ale tretí (Orlov-Jensen) sa trápil. V tomto prípade by sa mohol Orlov posunúť do druhej obrany, a Trevor van Riemsdyk, ktorý hrá momentálne naľavo, sa posunie do páru s Cholowskim, zatiaľ čo Jensen bude sedieť. Niečo na tento štýl:

Martin Fehérváry by si mal udržať svoju pozíciu na ľavej strane obrany s Carlsonom minimálne do času, kým nebude pripravený a rozohraný Michal Kempný, ktorý je momentálne za týmto účelom na farme v Hershey. A aj potom by mal mať pozíciu v prvom tíme a v jednom z jeho troch párov, ktoré hrajú pravidelne. Podľa našich odhadov zostane Cholowski na pozícii siedmeho, resp. ôsmeho beka počas väčšiny tejto sezóny.

Niekdajší 20. výber draftu, 23-ročný Cholowski, vlani odohral 16 zápasov za Detroit Red Wings a 13 na farme. Za Seattle nestihol ani jeden duel.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.