Capitals uvažujú, že vymenia Kuznecova, jeho disciplína irituje vedenie

Pretiekol pohár trpezlivosti? Jevgenij Kuznecov bol spolu s krajanom Iľjom Samsonovom včera suspendovaný za to, že sa dostavili neskoro na tímový míting. Z toho dôvodu ani jeden z nich nehral posledný duel proti New Yorku Rangers.

Jeden z najdôležitejších útočníkov Capitals v posledných rokoch sa neprevinil po prvý raz. V tejto sezóne sa nakazil covidom potom, čo so spoluhráčmi Samsonovom, Ovečkinom a Orlovom porušili protokol a stretli sa spolu na izbe.

„Urobili sme chybu – pozerali sme televízor v jednej miestnosti. Ale nebol tam alkohol ani nič podobné,“ bránil sa Kuznecov voči špekuláciám o prítomnosti návykových látok. „Len sme pozerali UFC a potom hrali videohry.“

Klub neskôr za ich správanie dostal pokutu 100 tisíc dolárov. Kuznecov a jeho krajania boli umiestnení na covid protokol. A potom, čo včera vyšlo najavo, že boli so Samsonovom interne potrestaní, bol čoskoro 29-ročný forvard opäť zapísaný na covid listinu. Je teda možné, že vynechá ďalšie stretnutia.

Kuznecovovo správanie podľa insidera Pierra LeBruna podnietilo vedenie organizácie, aby reálne uvažovalo o jeho výmene. Zo zdrojov počúva, že jeho disciplína začína „iritovať“ niektorých členov manažmentu klubu. Dodáva, že verí, že Washington je ochotný počúvať ponuky a ak by prišla relevantná, aj ho vymeniť.

Kuznecov pozbieral v doterajších 41 dueloch sezóny 29 bodov za 9 gólov a 20 asistencií. Jeho kontrakt s priemerným ročným zárobkom 7,8 mil. dolárov potrvá ešte štyri roky. Ak by chceli ruského útočníka vymeniť už behom nasledujúcej offseason, brzdí ich modifikovaná klauzula o nevymeniteľnosti, vďaka ktorej si Kuznecov môže vybrať 15 klubov, kam ho Caps nemôžu poslať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.