Canucks trápi „brazílsky“ covid, niektorí hráči sú veľmi chorí

Kanadské kluby sa doteraz mohli pýšiť faktom, že u nich hrozí menšie riziko nákazy a držia si lepšie čísla. V poslednom období však aj tu cítiť značnú hrozbu covidu. V najbližších hodinách pravdepodobne môžeme očakávať oznámenie o dlhej pauze, ktorá čaká Vancouver Canucks.

Ako už včera informoval Darren Dreger, osem hráčov a jeden člen realizačného tímu Canucks boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. Insider stanice TSN je momentálne hlavným zdrojom správ z infikovaného klubu. Žiadne oficiálne vyhlásenia zvnútra organizácie totiž zatiaľ neprišli.

„Situácia sa zhoršuje,“ varuje Dreger. „Nikto to v podstate nečakal. V piatok večer vyšlo najavo, že v klube majú ďalšie prípady. Navrch toho všetkého sa v niektorých prípadoch zistilo, že ide o brazílsku mutáciu. Mám informácie, že zopár jednotlivcov je veľmi chorých. Budeme pokračovať v monitorovaní situácie.“

Podľa predbežných štúdií je brazílsky variant koronavírusu infekčnejší ako tie, čo sme poznali doteraz. Navyše je uňho oveľa väčšia pravdepodobnosť opätovného nakazenia po prekonaní ochorenia. Pôvodne sa rozšíril z amazonského pralesa.

Ako dodáva Dreger, NHL a NHLPA odvádzajú výbornú prácu pri prevencii proti vírusu. Liga od začiatku sezóny nezažila väčšie prerušenie, presúvali sa len zápasy jednotlivých klubov. Nikto však nevie, kedy sa „kosatky“ vrátia do plného nasadenia, preto si myslí, že severnú divíziu čakajú rozsiahle zmeny v rozvrhu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.