Canucks predĺžili zmluvu s Pearsonom, dokopy zarobí takmer desať miliónov

Vancouver Canucks ohlásili ďalšie predĺženie už počas sezóny. Thatcher Demko nebol výnimkou, manažment Nucks sa zjavne riadi príslovím „čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra“. Tentoraz s pokračovaním v klube súhlasil Tanner Pearson.

Jim Benning odmenil 28-ročného Kanaďana trojročným kontraktom v celkovej výške 9,75 mil. dolárov. Ročne mu na účte pristane suma 3,25 mil. dolárov. Pred ďalšou sezónou musia „kosatky“ podpísať Erika Petterssona či Quinna Hughesa, stále však môžu počas offseason pracovať s viac predbežne ako 17 miliónmi pod stropom.

Pre Pearsona ide o platový pokles. Predošlú štvorročnú zmluvu podpisoval ešte ako hráč Los Angeles Kings. Vyniesla mu 3,75 mil. ročne. Čo v nej chýbalo boli klauzuly. Pearson bude v ďalšej sezóne vďaka NTC nevymeniteľným hráčom. V ročníku 2022/23 sa klauzula modifikuje, útočník bude môcť spísať sedem klubov, kam nemôže byť vytrejdovaný. V poslednom roku kontraktu s ním môžu Canucks slobodne obchodovať bez akéhokoľvek obmedzenia.

Pearson prišiel na západné pobrežie Kanady pred uzávierkou prestupov v roku 2019. Vlani prežil najvydarenejší ročník kariéry, v 69 zápasoch strelil 21 gólov a na ďalších 24 prihrával. V sezóne 2020/21 za týmito číslami zatiaľ zaostáva. Odohral 33 stretnutí so ziskom 11 (6+5) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.