Canadiens si bez trénera vzali vedenie v sérii. Hrdinom Anderson

Oh My Hockey|19. jún 2021 o 07:31

Prvý kanadský zápas semifinálovej série medzi Montrealom Canadiens a Vegas Golden Knights zvládli lepšie domáci. Habs sa po druhej výhre za sebou dostávajú do prekvapivého vedenia v sérii. Ak potvrdia domácu výhodu aj v ďalšom stretnutí, budú mať tri mečbaly.

Do nočného duelu pritom nastúpili bez aktuálneho hlavného trénera, Dominiqua Ducharmeho. Ten bol včera pozitívne testovaný na covid a momentálne je v izolácii. Na lavičke jeho rolu prebral Luke Richardson. V posledných 10 mesiacoch mali Habs v play-off už štyroch rôznych trénerov (Claude Julien, Kirk Muller, Dominique Ducharme, Luke Richardson).

Úvod duelu jednoznačne zvládali lepšie Golden Knights, ktorí v prvej tretine dominovali. Po prvých dvadsiatich minútach bolo na strely 17:3 pre Vegas, avšak Canadiens udržal v hre výborný Carey Price. Stone a spol. si na ňom vylámali zuby a do prestávky sa šlo, prekvapivo, za stavu 0:0.

Prvé góly padli až v druhej dvadsaťminútovke. Lepšie ju začali opäť "zlatí rytieri", ich snaha bola premenená na gól v 24. minúte zásluhou Roya. Z vedenia sa napokon tešili len 38 sekúnd, na 1:1 čoskoro vyrovnal Cole Caufield. Napriek ďalšej streleckej dominancii nenašli Golden Knights do sirény recept na Careyho Pricea.

Podarilo sa im to až v 43. minúte, keď skóroval bek Pietrangelo aj s pomocou asistujúceho Tomáša Noska. Toto vedenie si americký tím strážil omnoho dôslednejšie ako to predtým, ale neudržal ho. Canadiens sa zahryzli do súpera a necelé dve minúty pred koncom sa po veľkej chybe Fleuryho presadil Josh Anderson.

Ten istý hráč rozhodol aj o výhre Canadiens v predĺžení. S Paulom Byronom si po úniku vychutnali Marca-André Fleuryho a bolo rozhodnuté. Zaujímavosťou je, že sa Anderson stal iba deviatym hráčom v histórii play-off, ktorý dokázal vyrovnať zápas v posledných dvoch minútach a potom ho rozhodnúť v predĺžení. Podobný kúsok sa kedysi podaril Mariánovi Gáboríkovi (2014).

MONTREAL CANADIENS 3:2 VEGAS GOLDEN KNIGHTS (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
24. Caufield (Suzuki), 59. Anderson, 73. Anderson (Byron, Kotkaniemi) - 24. Roy, 43. Pietrangelo (Pacioretty, Nosek)
Brankári: Price 43/45 - Fleury 24/27

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Canadiens si bez trénera vzali vedenie v sérii. Hrdinom Anderson