Canadiens prvým postupujúcim, Winnipegu nedovolili ani jednu výhru

Oh My Hockey|8. jún 2021 o 06:38

Málokto by si pred sériou Montrealu Canadiens proti Winnipegu Jets stavil na to, že Habs dokážu poraziť "stíhačky" v štyroch zápasoch. Nočným víťazstvom po predĺžení dnes ukončili sedemročné čakanie na postup z druhého kola a postúpili do semifinále, kde sa stretnú s víťazom súboja medzi Vegas a Coloradom.

Vo výsledkovo tesnom dueli si Canadiens zaslúžili výhru. Stretnutie síce došlo do predĺženia, no to najmä veľkým pričinením jednotky Winnipegu, Connora Hellebuycka, ktorý pochytal 39 striel Toffoliho a spol. Canadiens vyhrali na strely 42:16.

Prvý gól druhého stretnutia v Bell Centre skóroval domáci Erik Gustafsson. Po ôsmich minútach otváral skóre švihom od modrej, asistovali mu Suzuki a Toffoli. 51 sekúnd pred koncom úvodnej časti hry zveľadil náskok Montrealu Artturi Lehkonen.

V druhej tretine sa Jets museli oklepať a podarilo sa im to. Už po minúte a 40 sekundách prostrednej dvadsaťminútovky znížili zásluhou Logana Stanleyho. Ten istý strelec sa presadil i v 26. minúte, no na jeho nešťastie sa k nemu nepridal žiadny zo spoluhráčov.

Za stavu 2:2 sa išlo do tretej tretiny, ktorá nepriniesla góly ani vylúčenia. Ako vo všetkých ostatných, aj v tej boli aktívnejší Canadiens. Čaro Connora Hellebuycka však prekonali až v predĺžení. To rozhodol už po minúte a pol Tyler Toffoli po vynikajúcej prihrávke Cole Caufielda.

Habs sa pred 2 500 divákmi stali prvým semifinalistom ročníka 2020/21 a jediným, ktorý druhým kolom prešiel bez porážky. Zmietli Jets v štyroch zápasoch. Útočník Jets, Mark Scheifele, si za faul v prvom zápase vyslúžil štvorzápasovú suspendáciu. Z toho dôvodu odvtedy nehral a skončila sa mu sezóna. Do duelu nenaskočil ani Tomáš Tatar.

Montreal Canadiens vyhrali posledných sedem zápasov po sebe.

MONTREAL CANADIENS 3:2p WINNIPEG JETS (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
9. Gustafsson (Suzuki, Toffoli), 20. Lehkonen (Kulak, Gallagher), 62. Toffoli (Caufield, Suzuki) - 22. Stanley (Jo. Benn, Connor), 26. Stanley (Connor, Appleton)
Brankári: Price 14/16 - Hellebuyck 39/42

ISLANDERS SI VYBOJOVALI MEČBAL

New York Islanders zvíťazili na ľade Bostonu v piatom stretnutí série druhého kola. Séria sa bude sťahovať na Long Island, "ostrovania" budú hrať o postup. V prestrelke strelili päť gólov, ich súper o jeden menej a sú krôčik od druhého postupu medzi najlepšiu štvorku za sebou.

Skóre stretnutia otvorili Bruins, keď sa už v druhej minúte trafil ich najlepší strelec David Pastrňák. Na Čechov presný zásah prišla odpoveď gólom do šatne, ktorý v 19. minúte strelil Barzal, čím potrestal jediné vylúčenie v celej úvodnej tretine.

Gólovo bohatšia bola druhá časť zápasu, vyznela lepšie pre Islanders. Druhú presilovku Isles v zápase využil veterán Kyle Palmieri. Vyrovnať dokázal v 28. minúte Brad Marchand, no na dlhší čas to bolo posledné slovo Bruins. "Ostrovania" odpovedali presnými zásahmi Baileyho a Eberleho.

Ich gólostroj sa nezasekol ani v poslednej časti hry. Na presvedčivých 5:2 zvyšoval v 42. minúte Brock Nelson, a to už do siete nového muža v bráne Bruins, Jeremyho Swaymana, ktorý na začiatku tretej tretiny nahradil Raska. Mohlo sa zdať, že sú veci rozhodnuté, no nechýbalo veľa, aby Newyorčania prišli o svoj náskok. Na 3:5 znížil v 44. minúte Pastrňák, v 55. ho nasledoval krajan Krejčí.

Situáciu zachránil Barry Trotz. Zobral si time-out a hráčom povedal, aby dýchali.

"Všetkých nás upokojil," povedal novinárom útočník Josh Bailey. "Chcel od nás, aby sme na nich vytvárali tlak, nie sa stiahli do ulity. Chcel, aby každý z nás zostal sústredený. V istých situáciách niečo takéto veľmi potrebujete, a toto bol presne ten čas."

Bruins stoja na pokraji vypadnutia, no nevzdávajú sa. "Do New Yorku ideme vyhrať zápas," hecuje seba i tím obranca Charlie McAvoy. "To musíme mať na mysli. Chceme ukázať, čo je v našich silách a vyhrať, o tom to je. Ešte sa nič neskončilo."

Veľký podiel na výhre mal brankár hostí Semjon Varlamov, na ktorého letelo 44 striel. Jeho spoluhráči vyslali na bránu "medveďov" len 19 pokusov.

[cfgeo_banner id="11213"]

BOSTON BRUINS 4:5 NEW YORK ISLANDERS (1:1, 1:3, 2:1)
2. Pastrňák (McAvoy, Marchand), 28. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 54. Pastrňák (McAvoy, Bergeron), 55. Krejčí (Smith, Reilly) - 19. Barzal (Dobson, Eberle), 25. Palmieri (Bailey, Leddy), 35. Bailey (Pageau, Beauvillier), 37. Eberle (Barzal, Dobson), 42. Nelson (Beauvillier, Pelech)
Brankári: Rask 12/16, Swayman 2/3 - Varlamov 40/44

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Canadiens prvým postupujúcim, Winnipegu nedovolili ani jednu výhru