Calen Addison zažil debut v NHL: Sníval som o tom celý život!

Oh My Hockey|17. feb 2021 o 07:14

Mladý obranca Calen Addison si dnes v noci odkrútil prvé minúty na ľade najlepšej hokejovej ligy sveta. Ako hovorí, zahrať si v NHL bolo vždy jeho snom. Mladý Kanaďan sa dočkal vo veku 20 rokov.

Bohužiaľ preňho, debut neokorenil výhrou. Naopak, Minnesota Wild utrpela štvorgólovú porážku, keď Los Angeles Kings podľahla 0:4. Na bezchybného Jonathana Quicka to trikrát skúšal aj Addison. Márne. Za aktivitu ho ale treba pochváliť.

"O tejto chvíli som sníval celý svoj život, od prvého momentu, keď som si obul korčule, od prvého zápasu, ktorý som videl v televízii" vyjadril sa mladík po zápase. "Už len po prvýkrát stúpiť na ten ľad bolo bezpochyby najkrajším momentom môjho života."

Nováčik dostal v defenzíve dostatok priestoru na realizáciu. Duel odohral v prvej obrannej dvojici po boku skúseného Ryana Sutera. Odohral 19 minút a 41 sekúnd. Okrem spomenutých troch striel zblokoval jeden pokus súpera.

Calen Addison bol pôvodne draftovaný na 53. mieste klubom Pittsburgh Penguins. Manažment Wild ho získal spoločne s Alexom Galchenyukom a prvým kolom draftu 2021 výmenou za Jasona Zuckera. Pre tento ťah sa bývalému generálnemu manažérovi "tučniakov", Jimovi Rutherfordovi, dostalo veľa kritiky.

Addison zažíva prvú profesionálnu sezónu. Vlani ešte obliekal dres Lethbridge Hurricanes, v 50 zápasoch pozbieral 52 (10+42) bodov. V pozoruhodnej produkcii pokračuje i v AHL. Na farme si v sezóne 2020/21 v troch stretnutiach pripísal rovnaký počet bodov za asistencie.