Buffalo siahalo po výhre! Od vyrovnania rekordu ich delí jediná porážka

Oh My Hockey|27. mar 2021 o 20:36

Kríza mohla byť zažehnaná. Už-už sa po dvoch tretinách zdalo, že sa Sabres dokážu pozviechať a prelomiť šnúru, ktorá sa zdá byť nekonečná. Smutná séria, najdlhšia v ére platových stropov, ale pokračuje! Na ľade Bostonu padli rozdielom jediného gólu a prehrali sedemnásty duel v rade. Od vyrovnania pittsburského historického rekordu ich delí jediná porážka.

V bráne Sabres sa predstavil navrátilec Linus Ullmark, v útoku zas Kyle Okposo. Ten dokonca skóroval, v priebehu druhej tretiny posúval svoje mužstvo do vedenia 2:1. Okrem tých dvoch sa do zostavy vrátil aj Jean-Sebastien Dea. Nastúpil na pozícii druhého centra za včera vymeneného Erica Staala.

Bruins nastúpili bez Brada Marchanda. Tvár mančaftu bola len pár chvíľ pred začiatkom duelu umiestnená na covid protokol, z ktorého sa len nedávno vrátili Krejčí či Pastrňák. Na jeho mieste v prvej trojke zaskakoval Trent Frederic.

V prvej tretine mali fanúšikovia v TD Garden vidieť len jeden gól, aj to vo Vladařovej sieti. Po chybe domáceho gólmana sa presadil Sam Reinhart, najlepší strelec "šablí". Hoci mali Bruins podľa očakávaní streleckú prevahu, na gól nepretavili ani jeden z 31 pokusov.

Chuť si napravili v prostrednej časti hry. Dve a pol minúty po uplynutí trestu Charlieho Coyla sa pri avizovanom vylúčení na strane Buffala presadil Matt Grzelcyk. Nezostal však jediným strelcom v druhých dvadsiatich minútach. O dve a pol minúty prevážil misky váh na stranu Sabres spomínaný Okposo. Sabres navyše strelecky vyhrali druhú tretinu pomerom 14:8.

Tretia dvadsaťminútovka bola v réžii Bostonu, čo pochovalo nádeje Sabres. Drvivá časť hry sa odohrávala v obrannom pásme Buffala. Z toho vyplynul aj vyrovnávajúci presný zásah z hokejky Nicka Ritchieho po sóle a prihrávke Charlieho McAvoya. Rozhodujúci puk poslal do Ullmarkovej siete Craig Smith.

Hoci Sabres robili, čo mohli, ich nádeje na vynútené predĺženie zmaril 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny Rasmus Ristolainen. Fínsky bek bol vylúčený za nedovolené bránenie brankárovi. V tretej dvadsaťminútovke bol pomer striel jednoznačný. 15:3 pre Boston.

BUFFALO SABRES 2:3 BOSTON BRUINS
3. Reinhart, 35. Okposo (Jokiharju, Dahlin) - 32. Grzelcyk (Pastrňák, Bergeron), 46. Ritchie (McAvoy, Grzelcyk), 57. Smith (Krejčí, Ritchie)

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Buffalo siahalo po výhre! Od vyrovnania rekordu ich delí jediná porážka