Budúca jednotka podpísaná! Mackenzie Blackwood sa New Jersey upísal na tri roky

Čerstvá informácia z Ameriky. New Jersey Devils si upísali svoju budúcu plnohodnotnú brankársku jednotku novým kontraktom. Mackenzie Blackwood tak nadviazal na Erika Černáka a zúžil okruh stále nepodpísaných obmedzene voľných hráčov.

O tom, že sú obe strany blízko dohode, informoval ako prvý Kevin Weekes.

Dohoda prišla len pred pár minútami a Devils ju na svojom Twitteri oznámili vtipným gifom. Mladého gólmana si upísali trojročnou zmluvou v ročnej hodnote 2,8 mil. dolárov. Jeden z brankárov, ktorým experti dávajú do budúcna šance patriť medzi brankársku elitu, tak kývol na bridge.

O dĺžke a výške kontraktu ako prvý informoval insider Pierre LeBrun. Blackwoodovým mentorom bude pred osamostatnením Corey Crawford. Skúsený dvojnásobný víťaz Stanley Cupu prišiel do organizácie krátko po otvorení trhu s voľnými hráčmi. Dvojica bude stáť „diablov“ dokopy 6,7 mil. dolárov.

24-ročný Kanaďan v minulej sezóne odchytal 47 stretnutí, pričom k priemeru 2,77 gólov na zápas pridal 91,5-percentnú úspešnosť zásahov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.