Budíček! Elias Pettersson sa konečne presadil

Čo sa deje s Petterssonom? Otázka, ktorá v prvých zápasoch sezóny skutočne mátala, dnes zostala na chvíľu nepovšimnutá. Švédsky útočník si po doterajších biednych výkonoch konečne pripísal dvojbodový zápas.

Pri výhre Vancouveru Canucks 5:1 nad Ottawou sa presadil asistenciou a gólom.

Ako píše novinár zo Sportsnetu, Iain MacIntyre, jeden zápas je na vyvodenie dôsledkov a konštatovanie, že sa skončila mizéria, málo. Pravdou ale je, že mladý útočník konečne vyzeral sebavedomo a ako špičkový hráč. A to azda prvýkrát v sezóne 2020/21.

„Keď dostane priestor a je vo forme, vidíte od neho dobré veci, a to aj v tých oblastiach, ktoré toho nemajú veľa spoločného s ofenzívou,“ konštatoval hlavný tréner Canucks, Travis Green. „A skutočne, toto je víťazný hokej. Všetci vaši hráči to musia zvládnuť, ak chcete dôjsť k výhram.“

„Kosatky“ zažili hrozný štart do zápasu. V prvej tretine potrebovali heroický výkon od gólmana Thatchera Demka, ktorý pochytal 23 streleckých pokusov Ottawy. V druhej zabral prvý útok v zložení Miller-Pettersson-Boeser. JT Miller dvakrát prekonal brankára Hogberga, čo zároveň znamenalo jeho prvé dva góly v sezóne.

„Skutočne sa z plnej sily snažíme zbierať body a byť produktívni pre tím,“ povedal po zápase Miller. „Chceme pracovať tvrdo a byť rozdieloví. Potrebujeme byť lepší v úvodoch zápasov. Je síce skvelé dávať góly, ale nám ide o viac ako o zopár gólov do prázdnej brány.“

Pettersson má po deviatich zápasoch štyri body, Boeser šesť. To nie sú čísla, ktoré zodpovedajú štandardu elitných formácií. 22-ročný Pettersson je aktuálne v poslednom roku nováčikovského kontraktu a bojuje o čo najlepšiu pozíciu pred posezónnym vyjednávaním.

„Myslím si, že frustrácia prichádza, keď sa vám nedarí vyhrávať,“ hodnotil talentovaný Švéd. „Každý v kabíne by chcel čím skôr vyhrávať. Naše sebavedomie je na tom dobre. Veríme jeden v druhého, teraz už len začať stavať na posledných zápasoch.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.