Bude sa Hoffman sťahovať? Blues sa nedarí, sú ochotní vymieňať

Štrnásť zápasov, dvanásť prehier. Vizitka hodná Buffala Sabres. V tieni ich negatívneho rekordu sa trochu pozabúda na to, že nepatrí im, ale St. Louis Blues. Vlani boli obhajcami titulu, teraz začínajú strácať na poslednú postupovú priečku.

Keď boli ohlásené pozmenené divízie a vysvitlo, že ich súpermi v sezóne 2020/21 budú Minnesota, Arizona, San Jose, Los Angeles a Anaheim, zdalo sa, že „bluesmanov“ zaradíme medzi trio divíznych favoritov k Vegas a Coloradu. Nedeje sa tak. Víťazi Stanley Cupu z roku 2019 sú v jasnej kríze.

A tá môže zamiešať kartami počas trade deadline. Uzávierka sa neúprosne blíži. Ako povedal Pierre LeBrun z TSN, St. Louis sú otvorení výmene, a to sa týka špeciálne hráčov, ktorí budú po sezóne neobmedzenými voľnými hráčmi (UFA).

Do konkrétnych mien sa zatiaľ veľmi nezabŕdalo. V St. Louis hrá hneď niekoľko čoskoro voľných hráčov. Na aktuálnej súpiske figuruje trio Jaden Schwartz, Tyler Bozak, Mike Hoffman. Z útočníkov púta pozornosť najmä posledný menovaný.

Mike Hoffman, i keď patril medzi najzaujímavejšie artikle počas trhu s voľnými hráčmi, sa s podpisom nijak neponáhľal. Napokon oznámil „veteránsky bridge“, čo je rozmáhajúci sa fenomén ročnej zmluvy pre hráča, u ktorého by sa očakával skôr dlhodobý kontrakt. Podobnou cestou šiel trebárs Taylor Hall. Hoffmanov kontrakt zo stropu ukrajuje štyri milióny ročne.

Ale o bezbrehej spokojnosti nemôže byť reč.

Hoffmanovi St. Louis príliš nesadlo. Prišiel sem za šancou na Stanley Cup, ale táto vízia sa rozplýva. 31-ročný Kanaďan zaostáva za bodovým prídelom, ktorým dokázal obdarovať Floridu či predtým Ottawu. 21 (9+12) bodov v 36 zápasoch znamená piate miesto v tímovom bodovaní. Okúsil rolu zdravého náhradníka. Od niekoho, kto v predošlých dvoch ročníkoch nastrieľal dokopy 65 presných zásahov sa očakávalo viac.

Ďalším adeptom na výmenu je Tyler Bozak. 35-ročný center poberá až päť miliónov ročne. Takisto sa mu po sezóne končí zmluva. V 14 dueloch má len dva góly a dve asistencie. Pre otras mozgu zmeškal kus sezóny. Je nepravdepodobné, žeby niektorý z klubov riskoval a rozhodol sa zaňho niečo vymeniť.

Väčšiu pozornosť by mohol pritiahnuť Jaden Schwartz. Pri jeho mene sú špekulácie opatrnejšie, keďže sa predpokladá, že Doug Armstrong s ním rokuje o predĺžení zmluvy. 28-ročnému kanadskému krídlu končí kontrakt, no trejd by sa dal čakať jedine vtedy, ak by sa s vedením v najbližších dňoch rozkmotril pre rozdielne požiadavky.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.