Bude Columbus loviť v KHL? Blue Jackets majú záujem o Justina Danfortha

Keďže kontrakty v Kontinentálnej hokejovej lige platia do konca apríla, čoskoro sa možno dočkáme prestupov do NHL. Už predvčerom sme informovali o záujme Chicaga Blackhawks o voľného Damira Žafjarova, v NHL by mal zakotviť aj Dmitrij Jaškin.

Do kontinentálnej súťaže podľa informácií novinára Aarona Portzlinea z The Athletic nazerajú aj Columbus Blue Jackets. Nielenže by mali po skončení play-off podpísať nováčikovskú zmluvu so svojím prvokolovým výberom, Jegorom Činachovom, ale zapáčil sa im voľný hráč.

Tým je kanadský útočník Justin Danforth. 28-ročný forvard nikdy nehral v NHL, po rokoch vo farmárskych súťažiach sa pred ročníkom 2018/19 presunul do Európy. V KHL hral iba rok, ale v drese Viťaza zaknihoval vynikajúcich 55 (23+32) bodov v 58 dueloch.

Danforthovi sa v Európe darí oveľa viac ako za morom. Už vo Fínsku bol ofenzívne dominantným a produktívnym hráčom. Vlani sa so 60 bodmi v 55 stretnutiach stal suverénne najproduktívnejším hokejistom Lukka, o tri body vyhral aj bodovanie celej Liigy. V tabuľke produktivity KHL zaujal po skončení základnej časti šieste miesto ako najlepší legionár zo Severnej Ameriky.

Predviedol dosť na to, aby sa dostal na radar generálneho manažéra Jarma Kekäläinena. Danforth už nebude podpisovať nováčikovský kontrakt, čo mu trochu rozväzuje ruky, aj keď do zmluvy nebude môcť dostať žiadne výkonnostné bonusy.

„Modrokabátnici“ patria ofenzívne k najhorším tímom tohtoročnej edície NHL, niet preto divu, že hľadajú viacero variantov, ako posilniť útočné formácie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.