Brúsia si naňho zuby: Chcem ostať v Nashville, odkazuje Ekholm

Meno Mattias Ekholm bolo v poslednom období spájané s prestupovým oknom. Nashvillu sa nedarí, navyše im nevábne rastú počty zranených, Ekholm si napriek tomu drží svoj štandard, hlavne čo sa bodovania týka.

30-ročný švédsky obranca zatiaľ nie je spájaný so žiadnou konkrétnou ponukou konkrétneho manažéra. O rečiach o trejde však dobre vie. Novinárovi Adamovi Vignanovi z The Athletic povedal, že ak by malo byť podľa neho, zostal by v Nashville.

Ekholma draftovali Predators v roku 2009 zo štvrtého kola ako 102. voľbu. Po nasledujúcich troch rokoch vo Švédsku sa od roku 2013 stal stabilnou súčasťou defenzívy mužstva. V roku 2017 siahal po Stanley Cupe, no Preds stroskotali na Pittsburghu Penguins.

Niet sa čo čudovať, že budí pozornosť. Ľavý obranca je považovaný za skúseného zadáka to prvých dvoch formácií. Zostáva mu rok a pol z pomerne lacnej zmluvy – ročne zo stropu ukrojí iba 3,75 mil. dolárov. Za túto cenu sa oplatí. Lenže kam by šiel?

Diskutuje sa o viacerých destináciách. Medzi tie podľa Pierre LeBruna patria Boston, Winnipeg, Washington a Philadelphia. Predators ho navyše nemajú zafixovaného ako niekoho, koho nemôžu vymeniť, preto trejd Ekholma nie je len čistou fikciou.

One thought on “Brúsia si naňho zuby: Chcem ostať v Nashville, odkazuje Ekholm

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.