Bruins už Cháru na ľade nechceli, dúfali, že odíde do dôchodku

Bolo to ako nahrávka na smeč pre všetkých konšpirátorov. Zdeno Chára po štrnástich rokoch, čo v Bostone slúžil ako kapitán, odišiel inam. Jeho kroky sa pobrali do klubu z hlavného mesta Spojených štátov, Washingtonu Capitals.

Kto urobil kľúčové rozhodnutie? Bruins alebo Chára? Našťastie Zdeno potvrdil svoju triedu a na Instagrame uverejnil príspevok, v ktorom poďakoval mestu i organizácii a objasnil, že mu vedenie klubu oznámilo, že sa plánuje uberať iným smerom.

„Moja rodina a ja sme mali veľké šťastie, že sme mohli posledných 14 rokov nazývať mesto Boston svojím domovom. Boston Bruins ma informovali, že sa plánujú pohnúť vpred s mladšími talentovanými hráčmi a toto rozhodnutie rešpektujem. Nanešťastie sa môj čas vo funkcii kapitána Bostonu skončil,“ napísal.

V Bostone sa končí éra Zdena Cháru, ktorého dopad na mesto bol ďaleko za hranicami hokejového klubu. Sám starosta 21. najväčšieho mesta Spojených štátov, Marty Walsh, na svojom Facebooku napísal: „Boston mal to šťastie, že Bruins v posledných štrnástich rokoch viedol Zdeno Chára. Nie je len neuveriteľným športovcom, ale aj vzorom a dobrým človekom, ktorý sa dotkol životov mnohých. Budeš nám chýbať, Kapitán!“

Ako píše novinár Joe Haggerty, manažment klubu sa rozhodol, že sa na ľade poberie iným smerom. Dúfali, že si Chára namiesto pokračovania kariéry vyberie odchod do hokejového dôchodku a ostane pracovať v štruktúrach klubu. Mýlili sa. 43-ročný Slovák už predtým avizoval, že na koniec nemyslí.

Takéto správanie organizácie k legende sa medzi fanúšikmi poväčšine stretlo s veľkou nevôľou. „Medvede“ navyše majú pod stropom voľný priestor vo výške bezmála tri milióny dolárov. V off-season už prišli aj o iného beka, Toreyho Kruga. Chára vo Washingtone podpísal ročný kontrakt vo výške 795 tisíc, bude nosiť číslo 33.

Niektorí insideri včera pripomenuli, že o najstaršieho hráča v NHL bol stále vysoký záujem. Jeho agenta údajne kontaktovalo až dvadsať klubov. Medzi nimi mal byť podľa novinára Renauda Lavoiea aj Montreal Canadiens, odveký rival Bruins.

Slovenskému obrancovi sa páči, akým smerom sa tím uberal počas poslednej off-season. Napokon však rozhodol fakt, že Habs hrajú v kanadskej (tzv. severnej) divízii. Jeho rodina bude celú sezónu bývať v Bostone a vzhľadom na prísne opatrenia zakazujúce cestovať medzi krajinami by s nimi Chára nemohol byť.

Cháru vo Washingtone stihli privítať nie len budúci spoluhráči, ale aj legendárny Peter Bondra:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.