Bruins podpísali svoju obrannú hviezdu McAvoya na ďalších osem rokov

V Bostone sa môže odpaľovať šampanské. Charlie McAvoy definitívne zostáva členom organizácie, informuje o tom insider Bob McKenzie.

Vedenie Bostonu Bruins sa so svojím kľúčovým zadákom dohodlo na novom osemročnom kontrakte s ročným platom 9,5 mil. dolárov. Začne platiť od sezóny 2022/23, skončí v roku 2030.

V každom roku zmluvy dostane podpisový bonus v čiastke od 3 do 4 miliónov. McKenzie priniesol v statuse na Twitteri celú štruktúru zmluvy. V podpisových bonusoch si 23-ročný obranca zarobí 26 500 000 dolárov, v hrubom plate 49 500 000 dolárov.

Prezident Cam Neely už pred pár dňami informoval verejnosť, že sa rokovania o zmluve uberajú dobrým smerom. Vyjadril sa, že by v dohľadnej dobe chceli sfinalizovať dohodu. Zostávalo len pár posledných detailov.

Americký rodák nastúpil vo vlaňajšom ročníku do 51 zápasov, zaknihoval 30 (5+25) bodov a 22 kladných bodov v štatistike +/-. Patrí medzi širší okruh každoročných kandidátov na Norris Trophy.

Odborníci mu predpovedali podobnú zmluvu ako podpísal Zach Werenski. Napokon má McAvoy v porovnaní s Werenským istotu na dva roky navyše a plat nižší o 83 333 dolárov ročne.

One thought on “Bruins podpísali svoju obrannú hviezdu McAvoya na ďalších osem rokov

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.