Bruins by chceli hrať v Toronte: Darí sa nám tu, vraví tréner

Oh My Hockey|29. jún 2020 o 20:26

V organizácii Boston Bruins majú - čo sa týka hub cities - svojho favorita. Ten asi nikoho neprekvapí. Ako povedal hlavný kormidelník tímu "medveďov", Bruce Cassidy, najradšej by hral v Toronte. A kto pozná históriu, asi mu netreba pripomínať, prečo.

"Na tom štadióne sa nám, čo sa týka play-off, väčšinou darí," povedal podľa novinára Scotta McLaughlina. A má pravdu, nejedná sa o rýpanie, ale o holý fakt. Je už novodobou tradíciou, že Toronto Maple Leafs v play-off vypadne práve s Bostonom, pričom najpamätnejším zápasom je ten z roku 2013, keď Bruins necelých jedenásť minút pred koncom tretej tretiny siedmeho zápasu ešte stále prehrávali 1:4, no napokon stretnutie zvládli otočiť.

Je známe, že dnes by NHL nemala oznámiť, ktoré mestá budú hostiť rozšírené play-off. Pôvodne sa vravelo, že Západná konferencia bude hrať na východe a naopak, no podľa posledných informácií je dosť možné, že Východná konferencia odohrá svoje zápasy práve v Toronte a Západná na západe.

Hub cities by mali byť oznámené niekedy v tomto týždni, no presný dátum nebol zverejnený. Ako hlavní kandidáti sa momentálne spomínajú Las Vegas a Toronto.