Brind’Amour zostáva! Trénerom Caroliny bude ďalšie tri roky

Fanúšikom Caroliny Hurricanes spadol kameň zo srdca. Dlho sa špekulovalo o možnom odchode Roda Brind’Amoura z pozície hlavného trénera klubu. Tréner však zostane – klub v oficiálnej správe oznámil, že súhlasil s trojročnou zmluvou.

Podmienkou 50-ročného kanadského kormidelníka údajne bolo, aby vedenie Hurricanes nechalo jeho tím pohromade a neprepúšťali asistentov, s ktorými spolupracuje. Zdá sa, že manažment vyhodnotil jeho požiadavku ako prijateľnú.

„Rod bol ústrednou postavou kultúrnej zmeny, ktorou si náš klub prešiel,“ povedal o koučovi prezident a generálny manažér Don Waddell. „Stará sa o motiváciu hráčov, prispieva k tomu, aby bol tím každý večer pripravený bojovať. Zvýšil latku a sme radi, že ho môžeme mať ako trénera aj v nasledujúcich rokoch.“

Brind’Amour je v Caroline rešpektovanou osobnosťou. Ako hráč tu pôsobil medzi rokmi 1999-2010, pričom plnil funkciu kapitána medzi rokmi 2005-2009. Hlavným trénerom sa stal v roku 2018, asistentom bol už od sezóny 2011/12.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.