Brind’Amour, Quenneville a Evason v závěrečné nominaci Jack Adams Award

NHL zveřejnila finální trojici, která se bude ucházet o zisk Jack Adams Award, ocenění nejlepšího kouče sezóny. Nominovanými jsou Rod Brind’Amour z Caroliny Hurricanes, Dean Evason z Minnesoty Wild a Joel Quenneville z Floridy Panthers. Vítěz bude vyhlášen po skončení bojů o Stanley Cup. Loni si ocenění odnesl Bruce Cassidy z Bostonu.

Brind’Amour je prvním trenérem v historii Hurricanes, který dokázal Carolinu dovést třikrát po sobě do play-off. Letos se mu navíc s Canes povedlo podmanit si Centrální divizi s výsledkem 36-12-8. Žádnému trenéru Caroliny se ještě nepovedlo toto ocenění vyhrát, 50letý Brind’Amour by tak byl první v historii klubu.

Stejně to má také Florida, ani její trenéři nebyli v historii tohoto ocenění úspěšní. Letos ale ve finálové trojici mají zástupce, který už Jack Adams Award dříve vyhrál. Joel Quenneville dovedl Panthers do play-off podruhé v řadě, zlepšil defenzivu a byl strůjcem toho, že Florida získala v sezóně největší procentuální podíl bodů ve své klubové historii.

Třetím do party je 56letý Dean Evason, hlavní trenér Minnesoty Wild. Také on dokázal podceňovaný tým Wild vybičovat k nejlepšímu procentuálnímu zisku bodů v klubové historii, k tomu překonali i rekord ve vstřelených gólech na zápas (3,21). Pokud by se na něj usmála štěstěna a ocenění dostal, byl by druhým koučem v historii Minnesoty, kterému se to povedlo.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.