Brady Tkachuk zatiaľ nemá novú zmluvu. Stihne ju podpísať do začiatku kempu?

Keď všetci čakajú na oznámenie nového podpisu Bradyho Tkachuka, Senators namiesto toho učinili iný – no i tak významný – krok. Predĺžili kontrakt Pierre Doriona.

Generálny manažér Ottawy zavelil k výhram a koncu prestavby. „Od začiatku tejto prestavby sme mali plán. Mám pocit, že teraz sme v ďalšej fáze, je čas začať vyhrávať,“ vyjadril sa.

Súčasťou mladého jadra Ottawy Senators, hráčom, vďaka ktorému sa jeho cieľ môže splniť, je nepochybne aj Brady Tkachuk. Čoskoro 22-ročný americký krídelník sa však s klubom, čo si ho pred tromi rokmi vybral ako draftovú štvorku, stále nedohodol na novom kontrakte.

Čas beží. Stihne ho podpísať do začiatku prípravného kempu?

„Nechceme to veľmi rozpitvávať na verejnosti. Rokovania sa niesli v pozitívnom duchu. Či sme presvedčení, že ho do začiatku kempu stihneme podpísať? Áno,“ tvrdí Pierre Dorion pre Sportsnet. „Tieto rokovania nie sú vždy jednoduché a vyžadujú si trochu viac času. Dúfam, že keď ma nabudúce privoláte do relácie, budeme môcť oznámiť zmluvu s Bradym Tkachukom.“

Podľa Shawna Simpsona z TSN však u hráča nepanuje podobná nálada ako u Doriona. Vraj je frustrovaný a nevie, čo si o situácii myslieť, keďže Sens s rokovaniami údajne otáľajú a dodnes nepredložili konkrétnu relevantnú ponuku.

Existujú teda dva protichodné scenáre, na rozuzlenie si budeme musieť počkať.

Tkachuk je jedným z najlepších obmedzene voľných hráčov, dokonca sa špekuluje o tom, že ak pristúpi na dlhodobý kontrakt, vedenie klubu z neho urobí kapitána.

Vlani odohral 56 zápasov a zaknihoval 36 (17+19) bodov.


FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.