Brady Tkachuk sa teraz nesústredí na nový kontrakt

Mladý forvard sa vypracoval na jednu z hlavných tvárí tímu. Brady Tkachuk z Ottawy Senators rozhodne neplánuje zostať v tieni svojho brata Matthewa. Platí to aj o nedávno odštartovanej sezóne 2020/21. Američan ju začal tromi bodmi v troch zápasoch.

Hnacím motorom preňho môže byť mnoho faktorov. Jednak sa chce v mladom veku dostať medzi hviezdy. Ďalej to môže byť chuť do hokeja či spomínaná bratská rivalita. No ak hovoríme o motivácii, nedá sa vynechať fakt, že je v poslednom roku nováčikovskej zmluvy.

Tkachuk po tréningu dostal otázku, či už rokoval s manažmentom Senators. „Milujem to tu. Milujem tunajších ľudí a komunitu, ale vzhľadom na to, v akej situácii sa nachádza svet, sme o novom kontrakte zatiaľ veľmi nehovorili,“ priznal podľa TSN. „Ani len nevieme, ako bude vyzerať v budúcich pár rokoch platový strop. Úprimne, nemyslím si, že by sa na to niekto z nás sústredil. Naším jediným cieľom je hrať najlepšie ako vieme a dotiahnuť to do play-off.“

21-ročného krídelníka reprezentujúceho USA si ottawská organizácia vytiahla zo štvrtého miesta draftu 2018. V NHL sa usadil hneď od sezóny 2018/19, dovedna v nej odohral 145 zápasov a stihol si pripísať 92 (44+48) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.