Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Braden Holtby sa pravdepodobne stane voľným hráčom

2 min read

Čoskoro 31-ročný brankár dlhé roky spoľahlivo slúžil ako jednotka v bráne Washingtonu Capitals. Nejeden z ich fanúšikov však lamentuje, že jeho čas v hlavnom meste sa naplnil a je potrebná výmena. Na jeho rolu už poškuľuje Iľja Samsonov.

Vedenie Washingtonu dobre vie, že si luxus v podobe dlhoročnej zmluvy pre Bradena Holtbyho nemôže dovoliť. Potom, čo tu odchytal desať sezón, si aj generálny manažér Caps, Brian MacLellan, myslí, že si vyskúša trh s voľnými hráčmi, na ktorom iste nájde lepšie ponuky.

„Očakávam od neho, že pôjde na trh s voľnými hráčmi,“ povedal MacLellan. „Trh s gólmanmi je v tomto roku asi trochu nezvyčajne rozsiahly. Hovoril som počas minulého týždňa s jeho agentom o tom, čo očakáva a na akú príležitosť čaká. Predpokladám, že pôjde na trh, no ostaneme s ním v kontakte aj počas tohto obdobia, aby sme videli, či získa, čo požaduje.“

Braden Holtby v poslednej sezóne odchytal 48 duelov a jeho štatistiky sa pohybovali pod priemerom. Priemerne púšťal 3,11 gólov za jedno stretnutie, pričom svoju percentuálnu úspešnosť dostal na hodnotu 89,7%. Dokázal zvíťaziť v 25 zápasoch.

Jeho kolega a zároveň konkurent Iľja Samsonov patrí k mladej vlne ruskej brankárskej školy. Sezóne 2019/20 mu vyšla omnoho lepšie, no do vyraďovacích bojov nezasiahol pre zranenie, ktoré si privodil v Rusku počas pauzy. Nastúpil do 26 duelov, z ktorých 16 vyhral. Priemerne púšťal 2,55 gólu na jeden zápas pri 91,3-percentnej úspešnosti zákrokov. Išlo o jeho prvú sezónu v NHL.

Capitals v tomto play-off úplne pohoreli v sérii proti New Yorku Islanders. Šírili sa dokonca zvesti o tom, že si z bubliny spravili dovolenku a hokej bol až druhoradý. Boli tieto štyri stretnutia bodkou za Holtbyho životnou kapitolou v drese Capitals, ktorým pomohol k jedinému Stanley Cupu v histórii?

„Šanca (opäť podpísať) tam určite je,“ uzatvára Holtby. „Kto vie?“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.