Boston Bruins predĺžili kontrakt s Trentom Fredericom

Boston Bruins sa dohodli na podmienkach novej zmluvy s obmedzeným voľným hráčom Trentom Fredericom. Správu oznámil klub na oficiálnom twitterovom účte pred asi pol hodinou.

Frederic si od vedenia vyslúžil dvojročný kontrakt s ročným zárobkom 1,05 mil. dolárov. Detaily ohľadom bonusov alebo zárobku v AHL zatiaľ nepoznáme. V posledných troch sezónach mohol aj po prirátaní všetkých bonusov ročne zinkasovať za jednu celú sezónu v NHL 1 137 500 dolárov, ide teda o mierny pokles v rámci najvyššieho možného zárobku.

23-ročný rodák zo St. Louis je súčasťou organizácie Bruins od roku 2016. Boston ho vtedy draftoval z 29. pozície. Skrz univerzitnú NCAA a farmársku AHL sa dopracoval až do stabilnej roly v prvom tíme. V sezóne 2020/21 odohral 42 stretnutí, strelil štyri góly a na jeden prihral.

Úlohou mladého útočníka nie je patriť medzi najproduktívnejších v mužstve. Rolou sa približuje skôr k niekdajším čistokrvným bitkárom než k moderným rýchlym forvardom zbierajúcim bod za bodom. Pozbieral 65 trestných minút, Bruins mu nedávali priestor v špeciálnych tímoch, čo znamená, že v priemere odohral iba zhruba 11 minút na zápas.

Napriek tomu sa ráta s tým, že by „medvede“ chceli, aby jeho produktivita rástla. Aj to udržalo čiastku, ktorú zarobí, pomerne nízko (ligové minimum je 750 tisíc dolárov). Frederic nemohol ísť ani na arbitrážne konanie, čo jeho pozícii v rokovaniach nijako nepomohlo.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.