Bolo by to neskutočné: Capitals hovoria o možnom Lundqvistovom návrate

Keď pred sezónou vyhlásil, že pre problémy so srdcom musí odísť od hokeja, nešpecifikoval, na aký čas. Pre vážnu operáciu však nezostalo veľa nádeje, že legendárneho Henrika Lundqvista ešte niekedy uvidíme v bránkoviskách NHL.

Dôvod je jasný – Lundqvist, prezývaný „kráľ“, má 39 rokov a zmluvu len na jeden rok. Pravdepodobne by bol jeho posledným. Upísal sa Washingtonu Capitals. Žiaľ, plány mu prekazil spomenutý zákrok.

Od operácie už ubehol istý čas a Henrik Lundqvist sa vrátil na ľad.

Návrat na ľady NHL je veľmi vzdialený, no, ako tvrdí generálny manažér Brian MacLellan, nie úplne nereálny. „Je pozoruhodné, ako sa snaží,“ povedal pre NHL.com. „Videl som video. Neviem, ako je pravdepodobné, že sa ešte vráti. Veď má za sebou operáciu srdca. Bolo by to neskutočné, keby sa dokázal vrátiť. Uvidíme, ako to skončí. Je to síce nepravdepodobné, ale nepovedal by som, že úplne nereálne.“

V tejto sezóne mal byť Lundqvist mentorom Iľju Samsonova. Okolnosti to zariadili tak, že ich najvyťažovanejším brankárom je zamýšľaná trojka, Čech Vítek Vaněček. Lundqvist odchytal v bohatej kariére 887 zápasov, všetky v drese New Yorku Rangers. Ako sám pred časom povedal, úplne dôveruje lekárom a do profesionálneho hokeja sa vráti len vtedy, ak mu to dovolia.

One thought on “Bolo by to neskutočné: Capitals hovoria o možnom Lundqvistovom návrate

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.