Zdroj obrázku: NHL.com

Bojovník z Vegas: Alec Martinez odohral play-off so zlomenou nohou

Príbehy o hrdinských hokejistoch hrajúcich cez bolesť sú v NHL každoročnou tradíciou. Neobišli ani tohtoročné vyraďovacie boje.

Predstavte si, že mesiac korčuľujete na zlomenej nohe, každý zápas hráte okolo 22 minút a dokopy zblokujete 72 striel. Najviac v celom doterajšom priebehu play-off. Obranca Vegas Golden Knights, Alec Martinez, si to nemusí predstavovať. On to zažil.

S neuveriteľným príbehom vyrukoval insider Jesse Granger. Zacitoval Martineza, ktorý povedal: „Veľa času som strávil na vozíku. Naši lekári sú úžasní. Bez nich by som to nezvládol. Odviedli perfektnú robotu, držali ma v takom stave, aby som mohol hrať. Patrí im veľké ďakujem.“

[cfgeo_banner id=“11213″]

72 zblokovaných striel so zlomenou nohou. Zdraví spoluhráči sa tomuto číslu ani nepriblížili. Druhým v tejto štatistike v rámci tímu „zlatých rytierov“ bol Alex Pietrangelo, no ten zblokoval o 20 striel menej. Okrem toho sa Martinezovi podarilo streliť štyri góly a dvakrát asistovať. Z 19 duelov nevynechal ani jeden.

Detaily jeho zranenia zatiaľ nie sú známe, nevedno, aká rozsiahla je zlomenina. Predpokladáme, že ide o zlomeninu v chodidle, keďže informácie zo zámoria hovoria o broken foot, nie o broken leg.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.