Blues řeší budoucnost, zůstane Tarasenko?

Spousta otázek leží na stole před vedením St. Louis Blues. Vítězové Stanley Cupu z roku 2019 se letos v play-off příliš neohřáli a jejich cesta skončila už po 4 zápasech, kdy si sérii podmanilo Colorado. Bluesmani nejenže nevyhráli v sérii ani jeden zápas, ale v oněch čtyřech utkáních vstřelili pouhých 6 gólů. Na trh s volnými hráči navíc zřejmě zamíří Mike Hoffman, Tyler Bozak nebo Jaden Schwartz, kterým končí smlouva. Největší otazník ale visí nad budoucností Vladimira Tarasenka.

29letý Rus se od zisku Stanley Cupu s Blues potýkal se zdravotními problémy, za poslední dvě sezóny nastoupil do pouhých 34 utkání základní části a vstřelil v nich 7 branek. Tarasenko má smlouvu ještě na další dva roky s příjmem 7,5 milionu dolarů ročně a přestože podle reportéra Franka Seravalliho už je zcela zdravý, St. Louis zkoumá možnosti jeho výměny. Levoruký střelec ale má ve smlouvě zakotvenou klauzuli a nevyměnitelnosti a údajně už upozornil Blues, že je ochoten přestoupit jen do některých, blíže nespecifikovaných, týmů.

St. Louis mají pod smlouvou na příští sezónu zatím pouze 8 útočníků, navíc se musí dohodnout na smlouvách s hráči se statusem RFA. Těmi jsou například Ivan Barbašev, Zach Sanford, Robert Thomas nebo Jordan Kyrou. Bluesmani navíc sice aktuálně mají místo pod platovým stropem, úleva dalších 7,5 milionů by jim ale jistě přišla vhod, jelikož za rok bude nový kontrakt očekávat jeden z pilířů obrany Colton Parayko.

Tarasenko v minulosti ukázal, že dokáže být jedním z nejlepších střelců ligy, když byl zdravý, pravidelně překonával hranici 30 gólů za sezónu. Pokud by se v novém působišti dokázal k těmto číslům vrátit, Blues by jistě nebyli rádi, že jej poslali pryč. Je však otázkou, zda se něco takového skutečně stane, generální manažer Doug Armstrong zatím spíše zjišťuje, kdo by o Tarasenka měl zájem. Jisté ale je, že změny po letošní sezóně v St. Louis přijít musí.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.