Blue Jackets by mohli byť aktívni na trhu, za Korpisala chcú top útočníka

Ak sa od niektorých klubov dá pred začiatkom sezóny očakávať aktivita, iste sem treba započítať aj Columbus Blue Jackets. O organizácii z Ohia začínajú kolovať poriadne pikantné špekulácie, vychádzajúce najmä z webu The Fourth Period.

Columbus sa porozhliadol po akvizíciách do útoku, a nie len tak hocijakých. Spomínajú sa mená ako Patrik Laine, Jonathan Marchessault, Johnny Gaudreau, Tyler Johnson, Alex Killorn či Kyle Palmieri. Záujem je z ich strany veľký, bude za čo meniť?

Na odchode z Columbusu by mal byť Joonas Korpisalo. Fínsky brankár v ostatnom play-off zažiaril, v deviatich zápasoch sa jeho úspešnosť zásahov vyšplhala na 94,1% a gólový priemer stlačil pod dva góly na zápas. Blue Jackets však na miesto jednotky počítajú skôr s Elvisom Merzlikinsom. Ak by Korpisalo odišiel, vzniklo by unikátne lotyšské brankárske duo – dvojkou by bol Matīss Kivlenieks.

O tom, že generálny manažér Jarmo Kekäläinen dostal zopár telefonátov ohľadne svojich gólmanov, sa vie. Dialo sa tak už na začiatku off-season. Teraz, keď nová sezóna nabrala jasnejšie kontúry, sa pomaly začína hýbať aj prestupový trh a podpisovanie zmlúv. Columbus stále nepodpísali Pierre-Luc Duboisa.

Z tandemu Korpisalo-Merzlikins bude ľahšie získať prvého menovaného. Fín v tejto sezóne začína svoj bridge kontrakt na dva roky s ročným zárobkom 2,8 mil. dolárov. Blue Jackets zaňho chcú forvarda do prvých dvoch formácií.

Nebuďte však prekvapení, ak sa ľady rozhýbu neskôr. Výmena môže prísť až po rozbehnutí novej sezóny, dokonca sa to predpokladá. Aktuálne by o Korpisala mali mať záujem Buffalo Sabres a Chicago Blackhawks.

Okrem spomenutých útočníkov mali Blue Jackets záujem aj o žiadaného Erika Haulu. Ofenzívny univerzál bol neobmedzeným voľným hráčom. Medzi záujemcami o jeho služby bolo minimálne päť tímov, podľa Davida Pagnottu medzi ne okrem „modrokabátnikov“ na začiatku off-season patrili Vegas Golden Knights aj Pittsburgh Penguins. Haula však napokon 23. decembra podpísal zmluvu v Nashville Predators.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.