Blashill přesvědčil Yzermana a podepsal s Detroitem novou smlouvu

Současný trenér Detroitu Jeff Blashill zůstane na lavičce Red Wings i v dalších sezónách. Aktuálně trvající smlouvu dnes v odpoledních hodinách prodloužil, avšak není známo, o kolik dalších let. Naopak v organizaci nebude dál pokračovat Blashillův asistent Dan Bylsma. Ten se rozhodl angažmá hledat v jiném klubu NHL.

Fanoušci Detroitu volali po odvolání Blashilla už nějakou dobu, nicméně zlepšení výkonů v druhé polovině letošní sezóny nepokoje trochu uklidnily. O setrvání trenéra v organizaci Red Wings rozhodl její viceprezident a generální manažer Steve Yzerman.

Jeff Blashill letos oslavil desetileté výročí zaměstnanosti v klubu, do kterého přišel v roce 2011. Tehdy se připojil na lavičku k Mikeu Babcockovi jako jeho asistent. Další tři roky poté strávil jako hlavní trenér farmy v Grand Rapids. Nyní byl šestou sezónou v kormidle Detroitu.

Detroit sice opět patřil mezi nejhorší týmy v lize, nicméně přestože se hrála zkrácená sezóna, hráči Red Wings překonali počet vítězství z loňského ročníku. Tehdy jich zaznamenali 17, letos 19. Mladý celek se tak začíná zlepšovat a za pár let by mohl atakovat ty nejvyšší příčky.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.