Blackhawks sú aktívni na trhu: Bowman rieši možné trejdy, myslí na budúcnosť

Oblak výmen sa neúprosne zahaľuje nad NHL. Dátum trade deadline sa blíži. S ním k nám presakujú aj nové špekulácie. Generálny manažér Chicaga Blackhawks, Stan Bowman, vraj nechce zaháľať. Môžeme od neho čakať aktivitu.

Podľa Chicago Sun-Times to potvrdil sám Bowman. V poslednom období dosť kritizovaný funkcionár poskladal mužstvo, ktoré sa ešte stále nachádza na postupových priečkach. Dostatočný náskok v divíznej tabuľke pred nimi majú floridské kluby aj Carolina. Zospodu si na poslednú postupovú priečku brúsia zuby Dallas Stars.

Situácia je ťažká, no cieľom Hawks je tento boj nevzdať.

„Neviem, či nás chcete nazývať kupcami či predávajúcimi,“ povedal na margo budúcich aktivít Stan Bowman. „Našou snahou je urobiť niečo z oboch, ale nepredáme hráčov, u ktorých vieme, že tu majú budúcnosť. Naopak, snažíme sa podobných ľudí získať. Nebudeme hľadať hráčov, čo nám vypomôžu len na pár mesiacov a už vôbec sa pre nich nevzdáme mladých tvárí.“

Bowman sa zdá byť otvorený viacerým variantom, z čoho sa dá vyčítať, že môžeme Chicago zaradiť medzi organizácie, ktoré sa oplatí sledovať. Vedenie sa údajne nebráni zobrať si pod krídla niektorý zo zlých kontraktov, ak by s ním dostali aj prospekty či draftové voľby.

Ako sa dá z manažérových slov predpokladať, hoci „jastrabi“ stále usilujú o postup do vyraďovacích bojov, nebojí sa angažovať mladé posily. Tie by mali pomôcť ako v tomto ročníku, tak v budúcich rokoch. Môžeme očakávať, že by opačným smerom neposielali „picky“ ani prospekty, a to aj z toho dôvodu, že od limitu maximálne 50 podpísaných kontraktov ich delia len dva.

Poslednou zmluvou, ktorú podpísali, odmenili univerzitného útočníka Josiaha Slavina, čím potvrdili, že sa sústredia na budúcnosť. Brat Jaccoba Slavina bol Chicagom draftovaný v siedmom kole draftu 2018 z celkovej 193. pozície.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.