Blackhawks si upísali Madisona Boweyho

Chicago Blackhawks sa rozhodli rozšíriť obranné rady novým prírastkom. Do organizácie prichádza Madison Bowey.

25-ročný Kanaďan sa s vedením dohodol na dvojročnej zmluve s priemerným ročným platom 725 tisíc. Zaujímavosťou je, že kým v prvom roku je kontrakt dvojcestný, v sezóne 2021/22 sa zmení na jednocestný. Hawks ho okamžite zapísali na waiver listinu, tým pádom sa bude hlásiť buď v AHL alebo na taxi squad.

Bowey mal byť pôvodne RFA, teda obmedzeným voľným hráčom, ale Detroit Red Wings sa mu po vlaňajšej sezóne rozhodli neudeliť kvalifikačnú ponuku. V drese klubu z Motor City pritom v ročníku 2019/20 odohral 53 stretnutí, zaknihoval 17 (3+14) bodov. Po Filipovi Hronkovi bol druhým najproduktívnejším bekom mančaftu.

Ak Bowey odohrá ešte aspoň jeden zápas v NHL, bude môcť odísť do Seattlu Kraken v rámci rozširovacieho draftu (čo sa nepredpokladá). Preto je ďalším hokejistom s dvojročným kontraktom. Jediným bekom, ktorého si aktuálne môžu Kraken z tímu Blackhawks vybrať, je Connor Murphy.

Pre Madisona pôjde už o tretie pôsobisko v rámci súťaže. Pôvodne ho v roku 2013 ako voľbu číslo 53 na drafte vytiahli Washington Capitals. Za tých v priebehu dvoch sezón hral v 84 dueloch, pričom si pripísal 18 (1+17) bodov. V roku 2018 vyhral Stanley Cup.

Bowey je obrancom, ktorý môže priniesť zopár gólov navyše, no bolo by odvážne tvrdiť, že bude mať veľký dopad na podpriemernú defenzívnu činnosť Chicaga Blackhawks.

MADISON BOWEY

  • 53. voľba draftu 2013, Washington Capitals
  • V NHL 154 zápasov, 39 (5+34) bodov
  • Víťaz Stanley Cupu 2018
  • Je rodákom z Winnipegu, ako aj Jonathan Toews a Duncan Keith
  • Je držiteľom zlata z MS do 18 aj 20 rokov, víťazom WHL

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.