Blackhawks prišli o DeBrincata a Boqvista

Adam Boqvist a Alex DeBrincat budú podľa nových správ chýbať Chicagu Blackhawks najbližšie dva týždne. Dvaja mladíci boli zapísaný na covidovú listinu. Novinku priznal kouč Jeremy Colliton po utorkovom tréningu.

Neznamená to, že duo muselo byť pozitívne testované. Stačí, ak sa odhalí vysoké riziko potenciálnej nákazy (ako blízke stretnutie s pozitívnou osobou či prejav príznakov) a hráč putuje na onen zoznam. Počas najbližších dvoch týždňov čaká Chicago až osem stretnutí, čo na nálade rozhodne nepridá.

„Robíme, čo sa dá,“ povedal tréner Colliton. „Každý do toho dáva všetko, ale, žiaľ, sme v takejto situácii. Nie sme v bubline, je to ťažké ustrážiť. Bolo by naivné myslieť si, že nás to vôbec nezasiahne. Musíme však urobiť to, čo je v našich silách.“

Colliton dúfa najmä v to, že na listinu rizikových hráčov nepribudnú jeho ďalší zverenci. 20-ročný bek Boqvist hrá druhú sezónu v NHL, v šiestich stretnutiach má na konte tri asistencie. 23-ročný DeBrincat ju začal zostra, v šiestich dueloch zaznamenal rovnaký počet bodov a po Patrickovi Kaneovi je druhým najproduktívnejším hráčom mužstva.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.