Blackhawks podpísali zmluvu s Jakubom Galvasom

Chicago Blackhawks si podľa očakávaní upísali českého beka Jakuba Galvasa. Ako už pred časom informoval Scott Powers, insider z Chicaga, Galvas by mal byť jedným dielikom z celkového kvinteta nových prírastkov do organizácie.

21-ročného českého beka si „jastrabi“ vybrali na drafte v roku 2017 z piateho kola, celkového 150. miesta. Museli ho stihnúť podpísať do prvého júna, keďže len dovtedy mali naňho práva. Reprezentant pôsobil v posledných dvoch sezónach vo fínskom Jukurite. V ostatnej sezóne odohral na klubovej úrovni 47 stretnutí so ziskom 11 (2+9) bodov.

S klubom sa dohodol na dvojročnom kontrakte s priemerným ročným zárobkom 867 500 dolárov na úrovni NHL. V AHL by si mal zarobiť 70 tisíc ročne. K platu dostane každý rok 92 500 dolárov ako podpisový bonus. Na výkonnostných bonusoch si môže privyrobiť 82 500 dolárov v prvej, 32 500 v druhej sezóne.

Na medzinárodnej úrovni reprezentoval Jakub Galvas Česko napríklad na juniorskom šampionáte v roku 2019, kde sa predstavil ako asistent kapitána. Na rovnakom podujatí sa zúčastnil aj o rok predtým. Jeho otec Lukáš a strýko David boli takisto obrancami.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.